tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bez gwiazdy nie ma jazdy! Policja zmienia oznakowanie radiowozw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bez gwiazdy nie ma jazdy! Policja zmienia oznakowanie radiowozw

Autor: Raff 2020.07.14, 12:17 Drukuj

Policyjne radiowozy delikatnie zmienią swoje oznakowanie. Nie spodziewajcie się jednak rewolucji - do charakterystycznych niebieskich pasów dołączą po prostu nowe elementy.

Sposób oznakowania radiowozów wynika z regulacji unijnych, które dotyczą formacji policyjnych w całej Wspólnocie. W większości krajów stróżowie prawa mają zatem srebrne radiowozy z pasem w tradycyjnym dla kraju kolorze formacji i napisem ją określającym. W Polsce mamy zatem srebrne pojazdy z niebieskim pasem, na którym widnieje napis "Policja".

NAS Analytics TAG

Ktoś jednak na górze uznał, że takie oznakowanie jest trochę nudne, trochę niewystarczające. W Ministerstwie Infrastruktury jest gotowy projekt rozporządzenia, które ma wprowadzić pewne modyfikacje w znanych wzorach. Przede wszystkim z przodu, nad napisem "Policja", ma pojawić się policyjna gwiazda z numerem 112. Zdaniem pomysłodawców zmian, umieszczenie informacji o numerze alarmowym będzie miało aspekt edukacyjny.

Drugą zmianą będzie umieszczenie na pojazdach numerów taktycznych, składających się z wyróżnika literowego, określającego przyporządkowanie pojazdu do określonej jednostki policji oraz cyfrowego stanowiącego numer indywidualny pojazdu. Taki zabieg ma na celu usprawnienie współpracy przez lepszą identyfikację pojazdu podczas wykonywania zadań służbowych.

Dziennikarze Auto Świata twierdzą, że kolejnym elementem ma być hasło "pomagamy i chronimy". Zmiany te prawdopdobnie nie będą dotyczyły policyjnych motocykli. Projekt skierowano do konsultacji społecznych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr