tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Babcia Louisa - 106 lat i niesłabnąca pasja do Vespy NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Babcia Louisa - 106 lat i niesłabnąca pasja do Vespy

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.29, 10:33 Drukuj

Kiedy w 1946 roku włoski inżynier Corradino D’Ascanio zaprojektował pierwszą Vespę, babcia Louisa, wtedy jeszcze po prostu Louisa, miała 35 lat. Dziś ma ich 106 i wciąż nie odmawia sobie przyjemności jazdy na kultowym skuterze.

Pani Louisa, energiczna Włoszka, to mimo podeszłego wieku wciąż żywa torpeda. Udziela się w miejscowym klubie miłośników Vespy, prowadzi zajęcia w szkołach na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a nade wszystko kocha jazdę skuterem. Ostatnią przejażdżkę odbyła w minione święta, choć jej dzieci były tym faktem mocno zmartwione. Kiedy jednak babcia Louisa coś postanowi, nic we Wszechświecie nie jest w stanie jej powstrzymać.

NAS Analytics TAG

Chociaż ciężko w to uwierzyć, nieprzerwana przygoda tej pani ze skuterami Vespa trwa mniej więcej od epoki słynnych "Rzymskich wakacji" z Audrey Hepburn i Gregory Peckiem, czyli wczesnych lat 50. Louisa w pewnym momencie została bardzo młodą wdową z trójką dzieci, musiała więc wziąć się z życiem za barki. W tamtym czasie włoskie społeczeństwo było bardzo konserwatywne, kobiety dopiero co uzyskały prawa wyborcze, a widok pani prowadzącej skuter był niecodzienny i wywoływał fale komentarzy. Vespa stała się dla Louisy sposobem na wyrażanie radości życia.

Dziś urocza staruszka jest w rodzinnym Città di Castello prawdziwą gwiazdą. Regularnie otrzymuje nagrody za swój wkład w rozwój bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak sama mówi, przestrzegania zasad nauczyli ją rodzice i jest to wyraz szacunku do drugiego człowieka. Nic dodać nic ująć. Dużo zdrowia, pani Louiso!

 

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę