tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW inwestuje w mobilną aplikację dla motocyklistów NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

BMW inwestuje w mobilną aplikację dla motocyklistów

Autor: Beavis 2016.07.21, 10:33 Drukuj

BMW zainwestowało w mobilną aplikacje dla motocyklistów Rever, która ma zostać częścią BMW Connected Drive.

Rever to aplikacja mobilna, która celuje w zbudowanie społeczności motocyklistów poprzez dzielenie się swoimi najciekawszymi trasami. Raver działa na zasadach zbliżonych do popularnych aplikacji rejestrujących nasze postępy np. w bieganiu (Endomondo, Sports Tracker). Startup z Kolorado ma kilka asów w rękawie. Po pierwsze, najlepszymi trasami możemy publicznie dzielić się z innymi motocyklistami. Po drugie, wewnątrz aplikacji istnieje swego rodzaju tabela wyników - z największym dystansem pokonanym przez danego użytkownika czy najlepszym czasem przejazdu danej trasy. Organizowane są taże konkursy, np. na najdłuższy odcinek pokonany w danym miesiącu. Oczywiście nie muszę wspominać o możliwości dodawania znajomych oraz dzielenia się swoimi osiągnięciami na innych serwisach społecznościowych. Niestety, w Polsce Rever póki co jest mało popularne i nie udało mi się sprawdzić pełnej funkcjonalności.

NAS Analytics TAG

W tym tygodniu startup kupiło BMW i Ventutres, a BMW Motorrad ma być strategicznym partnerem Rever. Na chwilę obecną nie poinformowano o dokładnym zastosowaniu nowej technologii w strukturach BMW, ale obstawiam, że w swoim czasie będzie ona wdrożona w BMW Connected Drive (chociaż możliwe, że Rever pozostanie samodzielną aplikacją).

Motocykliści to grupa pełnych pasji osób. Brakowało nam dedykowanego środowiska by dzielić się tą pasją i pomysłami. Dzięki współpracy z BMW będziemy mogli dostarczyć naszą innowacyjną technologię i sprawdzić, że jazda motocyklem będzie bardziej dostępna, wynagradzająca i przede wszystkim połączona z innymi - komentował Justin Bradshaw, współzałożyciel aplikacji Rever.

Jak zauważa Jensen Beeler z Asphalt&Rubber, krok BMW jest przemyślany także z innego powodu - to kolejny sposób by stać się bardziej atrakcyjnym dla młodzieży, potencjalnych klientów niekoniecznie zainteresowanych motocyklami. Aplikacja idealnie zgrywa się z BMW G 310 R, choć z mojej obserwacji wynika, że obecnie głównie używana jest przez turystów.

Zakup mobilnej aplikacji przez BMW jest o tyle ciekawy, że raz kolejny pokazuje nam kierunek w którym zmierza branża motocyklowa. Kierunek, który jest w pewien sposób obronną reakcją na niskie zainteresowanie motocyklami wśród obecnego pokolenia nastolatków (i nie mówię o polskich nastolatkach, z nami nie jest tak źle). Moim zdaniem jeśli takie rozwiązanie się sprawdzi, to nie można mieć nic przeciwko. Nawet jeśli osobiście wolę na motocyklu odłączyć się od całego świata.

Jeśli korzystacie z Rever to podrzućcie nam swoje pseudonimy / nazwiska w komentarzach!

Źródła: Rever, A&R, autoevolution

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę