tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW S1000XR - jesteśmy na europejskiej premierze! NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

BMW S1000XR - jesteśmy na europejskiej premierze!

Autor: Beavis 2015.05.12, 09:34 2 Drukuj

Nasz redakcyjny wysłannik Mariusz Łowicki jest właśnie na międzynarodowej, europejskiej premierze najnowszego dziecka BMW - modelu S1000XR.

Przy pięknej pogodzie w okolicach Barcelony testujemy BMW S1000XR. Najnowsze dziecko bawarskiej marki jest bezpośrednim ciosem w stronę Ducati Multistrady i KTM-a 1190 Adventure. Tego typu motocykle już od dłuższego czasu nazywamy "motocyklowymi SUV-ami", łatka turystycznego enduro przestała obowiązywać w momencie, kiedy moce przekroczyły 150 KM, a elektroniczne pakiety stały się równie rozbudowane, co w motocyklach klasy superbike.

NAS Analytics TAG

Jak przy elektronice jesteśmy, to warto dodać, że - typowo dla BMW - model S1000XR został wyposażony w pełen pakiet elektronicznych wspomagaczy. W standardowym wyposażeniu znajdziemy oczywiście ABS, kontrolę trakcji, zmienne tryby pracy jednostki sterującej, quickshifter oraz wheelie control. Ale kto kupuje tego typu motocykl z podstawowym wyposażeniem? Na liście akcesoriów jest pakiet Dynamic Pro z dynamiczną kontrolą trakcji. Chętni mogą zainwestować w autorskie rozwiązanie ESA, regulujące zawieszenie jednym kliknięciem klawisza na kierownicy. Dodatkowo, po raz pierwszy w BMW dostępny będzie system pozwalający na hamowanie w złożeniu, konkurencyjny dla MSC zaprezentowanego przez Boscha i KTM-a. Optimised Curve Braking, bo tak nazywa się rozwiązanie BMW, przygotowane zostało przez Continentala. O możliwości podgrzania sobie dowolnej części ciała nawet nie wspominamy.

Ale czy bogate wyposażenie, dopracowana i ceniona jednostka napędowa z S1000R i w końcu marka BMW wystarczy, by walczyć z ugruntowaną pozycją Ducati Multistrady? Jak na drodze spisuje się 160 KM BMW w kontekście 160 KM KTM-a 1190 Adventure? Odpowiedzi na palące pytania już niedługo!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: akryl 12/05/2015 18:35

Dobrze gada, polać mu!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę