tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW S1000XR - pierwsze wraenia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW S1000XR - pierwsze wraenia

Autor: Lovtza 2015.05.12, 18:59 8 Drukuj

Za mną blisko 250 kilometrów przejechanych po malowniczych i krętych katalońskich drogach wokół Barcelony. S1000RX czuje się tutaj jak ryba w wodzie. Wijące się między wzgórzami drogi uwypuklają jego zwrotność i poręczność. Świetne zawieszenie ze znakomitymi gumami Diablo Rosso II daje niewiarygodną przyczepność i zachęca do mocniejszego składania maszyny w wiraże. Nowy układ ABS Pro umożliwiający hamowanie w złożeniu daje pewność siebie przy dynamicznym ładowaniu się w winkle. Potem wystarczy tylko płynnie przejść na gaz, aby 160 konny czterocylindrowiec wystrzelił cię z łuku niczym z procy. Ta sportowo-turystyczna nowość od BMW jest zdecydowanie bardziej sportowa, niż turystyczna…

Kilka wrażeń na szybko. Pozycja za kierownicą jest bardzo dobra. Cały dzień w siodle nie odziera człowieka z godności. Wysokość siodła jest regulowana, szeroka kielnia dobrze leży w dłoniach i pozwala na bardzo precyzyjne i dynamiczne przekładanie maszyny z zakrętu w zakręt. Zadziwiająco dobrze działa osłona przed pędem powietrza. Mała, regulowana szyba daje skuteczną ochronę przy prędkościach nawet powyżej 180 km/h umożliwiając autostradowe przeloty w mocno nieprzepisowym tempie.

NAS Analytics TAG

Większość z patentów zastosowanych w XRze znacie już z innych modeli BMW. Mam tutaj na myśli takie rozwiązania jak regulowane elektronicznie zawieszenie ESA II, układy DTC i ABS Pro, tempomat, quick-shifter, zmienne tryby pracy silnika i wiele innych. Jak to działa w nowym bawarskim turystyku?

Uprzedzając główny test już teraz mogę powiedzieć, że bardzo dobrze. Motocykl świetnie prowadzi się w zakrętach, choć z uwagi na zastosowanie szerszego czterocylindrowego silnika wymaga nieco więcej siły na kierownicy przy zmianie kierunku w porównaniu z dwucylindrowymi konkurentami takimi jak 1190 Adventure czy Multistrada 1200. Na przyczepnych lokalnych drogach kierowca dostaje mnóstwo informacji zwrotnej na temat tego co dzieje się z przyczepnością przedniego i tylnego koła. Dopracowana elektronika sprawia, że typowy kierowca nie jest w stanie poczuć ingerencji ABSu, czy kontroli trakcji. Na super przyczepnych miejscowych drogach w temperaturach zbliżających się do 30C gumy kleiły tak dobrze, że musiałem umyślnie prowokować elektronikę do interwencji, aby zamigały odpowiednie lampki, ale i tak nie było to łatwe.

Silnik to oczywiście przeszczep z S1000RR. W trybie Dynamic i Dynamic Pro oferuje 160 koni mechanicznych. Przy 228 kg wagi motocykla gotowego do jazdy daje to bardzo dynamiczny pakiet. Świetnie sprawia się Gear Shift Assist Pro, który umożliwia zmianę biegów do góry i do dołu bez użycia sprzęgła. Tym sprzętem da się jeździć spokojnie, ale jeśli ktoś potrzebuje dreszczu emocji, wystarczy podkręcić gazem i od 6000 obrotów koń wyrwa do przodu jak smagnięty batem. Układ napędowy z czterema cylindrami oferuje tą unikalną kombinację mocy i kultury pracy. W przypadku S1000XR podana jest ona w najlepszym wydaniu.

Nowa BMka to bardzo dobry wóz i z miejsca będzie poważnym konkurentem dla wszystkich w klasie motocyklowych SUVów. Komfort, osiągi, zaawansowana technologia - to pakiet, który zawsze znajdzie swoich zwolenników. Więcej na temat S1000XR już wkrótce na stronach Ścigacz.pl!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor: . 14/05/2015 13:50

Nie miem wtpi ( taka nazwa ! )

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr