tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW R 1200 GS z napdem na dwa koa od Wunderlich
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW R 1200 GS z napdem na dwa koa od Wunderlich

Autor: Beavis 2015.11.20, 09:25 2 Drukuj

Jeżeli już teraz motocykle typu BMW R 1200 GS określane są mianem motocyklowych SUV-ów, to dlaczego by nie dodać im napędu na przednie koło?

Producent akcesoriów do motocykli BMW przygotował bardzo ciekawy projekt. Wunderlich X2 to R 1200 GS z napędem na obydwa koła. Przednie napędza elektryczny silnik, pełniący podwójną funkcję także jako piasta. W trybie wyłącznie elektrycznym motocykl można rozpędzić do zaledwie 19 km/h. Nic w tym dziwnego, dodatkowy napęd ma służyć przede wszystkim poprawieniu trakcji. 7,6 kW silnik, generujący 150 Nm, pomaga w atakowaniu podjazdów czy śliskich zakrętów. Odzyskiwanie energii podczas hamowania pozwala na zachowanie stałego dopływu prądu. Ciekawym gadżetem jest także elektryczny bieg wsteczny (przydatne dla osób mojego wzrostu, zwłaszcza z obłożonym pakunkami po metaforyczny dach GS-em).

NAS Analytics TAG

W rozmowie z przedstawicielem Wunderlich, Frankiem Hoffmannem, włoscy dziennikarze z Moto.it dowiedzie się, że cały elektryczny napęd wraz z baterią waży 14 kg, przy czym dodatkowa masa nieresorowana nie przekracza 2 kg. Ponoć plusy takiego rozwiązania przewyższają minusy. Akumulatory dostarczyła włoska firma Evolt.

Na chwilę obecną to tylko prototyp. Nie podano ewentualnej ceny oraz możliwości produkcji seryjnej, ale gdyby Wunderlich przekształciło prototyp w pakiet do samodzielnego montażu to bez dwóch zdań znalazłoby klientów. Aż dziw bierze, że samo BMW (czy KTM) nie wpadło jeszcze na napędzanie przedniego koła w swoich motocyklach typu adventure. A może wpadło, tylko jeszcze o tym nie wiemy?

Dla wszystkich niezainteresowanych napędem na dwa koła: popatrzcie na to niesamowite malowanie!

Foto: Wunderlich

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr