tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Aprilia RS660 na rynku ju w przyszym sezonie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Aprilia RS660 na rynku ju w przyszym sezonie

Autor: Janusz Bbenek 2019.03.28, 10:57 Drukuj

Źródła zbliżone do fabryki w Noale podają, że nowy supersport RS660 pojawi się w salonach w 2020 roku. Będzie to pierwszy model z całej grupy, napędzanej nowym, rzędowym twinem.

Koncepcyjną Aprilię RS660 mogliśmy zobaczyć już na ubiegłorocznych targach EICMA. Motocykl jest obecnie w fazie testów i dopieszczania szczegółów. Przedstawiciele firmy, jeszcze nieoficjalnie, ale potwierdzają, że wejdzie on do seryjnej produkcji pod koniec tego roku, a w salonach pojawi się na początku przyszłego. Wiemy już więc, co będzie jedną z głównych premier Aprilii na listopadowych targach w Mediolanie.

NAS Analytics TAG

RS660 napędzany jest nową jednostką klasy 600, która nie jest jednak tak do końca nową konstrukcją. To po prostu połowa silnika z modeli RSV4 i Tuono, z której usunięto dwa tylne cylindry, zmieniając V4 w kompaktową rzędową dwójkę. Możemy się spodziewać, że w sportowej RS660 uda się z niego wycisnąć ponad 100 KM. W kolejnych modelach z tej serii (spodziewamy się jeszcze nakeda i turystycznego enduro) będzie ona zapewne nieco niższa.

2019 Aprilia RS660 Concept

Na pokładzie Aprilii RS660 na pewno nie zabraknie flagowego pakietu elektroniki APRC. Prawdopodobnie jednak nie zobaczymy tam systemu aktywnej aerodynamiki, prezentowanego na modelu koncepcyjnym. Jest on przeznaczony dla kolejnej generacji RSV4, która powinna się pojawić wraz z nową normą Euro 5 w 2021 roku.

RS660, wzorem RSV4, będzie najprawdopodobniej oferowana w dwóch wersjach - torowej i szosowej. Nie wiadomo jeszcze, w jakim przedziale cenowym zostanie umieszczona. Czy będzie jej bliżej do topowych modeli typu Ducati Supersport, czy tańszej oferty Japończyków? Przekonamy się już na jesieni.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr