tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Actibump - inteligentny bat na zbyt szybkich kierowcw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Actibump - inteligentny bat na zbyt szybkich kierowcw

Autor: Konrad Bartnik 2017.11.27, 15:23 5 Drukuj

W kilku miastach Szwecji pojawiły się na drogach inteligentne ograniczniki prędkości Actibump. W przeciwieństwie do progów zwalniających, nie wyrzucają pojazdu w górę i nie wymagają hamowania od kierowców jadących z prawidłową prędkością.

Ograniczniki Actibump to dzieło szwedzkiej firmy Edeva, specjalizującej się w produkcji urządzeń do kontroli ruchu drogowego. Zasada ich działania jest prosta - przed punktem kontrolnym stoi fotoradar mierzący prędkość pojazdów. Jej przekroczenie powoduje włączenie ogranicznika - zapada się on delikatnie poniżej powierzchni asfaltu, tworząc 60-milimetrowy uskok, wyraźnie przywołujący kierowcę do porządku.

NAS Analytics TAG

Naturalnie urządzenie nie zapadnie się przed pojazdem jadącym z prawidłową prędkością. Jego główne zalety to wyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ auto lub motocykl nie są wyrzucane w górę, jak na tradycyjnym progu zwalniającym. Nie trzeba też jadąc z prawidłową prędkością non stop hamować. Z drugiej strony, w przypadku nieświadomego motocyklisty nagłe pojawienie się uskoku w jezdni może być skrajnie nieprzyjemne i niebezpieczne.

Co najważniejsze, urządzenia Actibump są bardzo skuteczne. Działają już próbnie w kilku szwedzkich miastach. Na jednym z mostów spowodowały spadek przypadków przekroczenia prędkości aż o 95%.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr