tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Abu Dhabi Desert Challenge: wyniki drugiego etapu. Branch wygrywa, Benavides bohaterem dnia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Abu Dhabi Desert Challenge: wyniki drugiego etapu. Branch wygrywa, Benavides bohaterem dnia

Autor: Dominika Jochymska 2022.03.08, 09:40 Drukuj

Drugi etap Abu Dhabi Desert Challenge z 318 kilometrami odcinka specjalnego przyniósł dobre wyniki Polaków, choć w stawce nie obyło się bez dramatów i zwrotów akcji.

W klasie motocykli triumfował Ross Branch przed braćmi Benavides: Luciano i Kevinem. Michael Docherty, który prowadził w rajdzie po wygraniu dwóch pierwszych etapów uległ wypadkowi. Zatrzymał się przy nim Kevin Benavides, który poświęcił na pomoc ponad 20 minut, zanim nadleciał śmigłowiec. Po korekcie czasu Benavides został nowym liderem klasyfikacji. Za nim, ze stratą niemal 4,5 minuty, plasuje się Ricky Brabec. Trzeci w stawce motocyklistów jest Ignacio Cornejo.

NAS Analytics TAG

Konrad Dąbrowski również był zaangażowany w pomoc poszkodowanemu motocykliście, ale podobnie jak w przypadku Benavidesa, jego czas został skorygowany. Konrad na mecie zameldował się z 19. wynikiem, co dało mu awans na 16 miejsce w klasyfikacji rajdu oraz na 4 w klasie Rally 2.

W klasie SSV drugie etapowe zwycięstwo odnieśli Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec, którzy umocnili się na prowadzeniu w rajdzie. Drugie miejsce zajął Austin Jones, a podium uzupełnił Rokas Baciuska. Mimo problemów technicznych, Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk uzyskali czwarty wynik i utrzymują trzecie miejsce w tabeli. Małgorzata Gołda i Marek Dąbrowski dojechali na metę poniedziałkowego etapu z szóstym czasem i plasują się na czwartej lokacie w klasyfikacji. Robert Jan Szustkowski i Albert Gryszczuk dojechali z siódmym wynikiem i takie też miejsce zajmują po dwóch etapach rajdu.

W klasie samochodów Kuba Przygoński i Timo Gottschalk musieli w poniedziałek często zmieniać ciśnienie w oponach swojego auta w miękkim piachu i zakopali się na wydmie, przez co dotarli na metę z szóstym czasem, ale w klasyfikacji rajdu utrzymują czwarte miejsce, drugie wśród załóg rywalizujących w Mistrzostwach Świata.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr