tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Abu Dhabi Desert Challenge: Polacy walcz o punkty w drugiej rundzie Mistrzostw wiata
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Abu Dhabi Desert Challenge: Polacy walcz o punkty w drugiej rundzie Mistrzostw wiata

Autor: Dominika Jochymska 2022.03.07, 08:29 Drukuj

W miniony weekend rozpoczęła się druga runda Mistrzostw Świata w Rajdach Cross-Country. Podczas Abu Dhabi Desert Challenge liczna reprezentacja Polaków powalczy o punkty podczas pięciu piaszczystych etapów rozgrywanych na pustyni Empty Quarter.

W klasie motocykli pierwszy etap najszybciej pokonał Sam Sunderland. Za nim uplasowali się Pablo Quintanilla i Kevin Benavides. W Abu Dhabi startuje również nasz reprezentant Konrad Dąbrowski z DUUST DIVERSE Rally Team. Młody Polak w pierwszym etapie zameldował się na mecie z 18. czasem i zajmuje obecnie 5. miejsce w klasyfikacji Rally2.

NAS Analytics TAG

Bardzo dobrze z pierwszym etapem rajdu poradziły sobie polskie załogi SSV, choć nie omijały ich kłopoty. Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec borykali się z problem gasnącego kilkukrotnie Mavericka, ale mimo to wygrali etap. Najniższy stopień etapowego podium wywalczyła druga z załóg Cobant Energylandia Rally Team, Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, którzy stracili kilka minut odkopując pojazd, po tym jak zawisł na wydmie. Polskie załogi rozdzielił Litwin Rokas Baciuska. Dobrze spisuje się w debiucie Małgorzata Gołda, pilotowana przez Marka Dąbrowskiego. Na pierwszym etapie Polka zajęła 4. miejsce. Najmniej szczęścia mieli Robert Szustkowski i Albert Gryszczuk, którzy dachowali na trasie, ale dojechali do mety z 5. czasem.

W klasie samochodów Jakub Przygoński zajmował wysoką trzecią pozycję do momentu, kiedy jego Mini utknęło na wydmie. Strata czasowa oznaczała spadek na 4. miejsce. Natomiast w klasyfikacji Kuba Przygoński i Timo Gottschalk uplasowali się na drugim miejscu za Yazeedem Al-Rajhim.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr