tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 8 rzeczy, o ktrych pamitaj jedc w niskich temperaturach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

8 rzeczy, o ktrych pamitaj jedc w niskich temperaturach

Autor: Rafa Raff Betnarski 2018.02.08, 09:37 Drukuj

Jak jeździć motocyklem gdy jest zimno? Pomogą warstwy, dobre technologie i odpowiednie przygotowanie. Poznaj 8 rzeczy, które pomogą ci kiedy zapragniesz wyskoczyć na zimną przejażdżkę.

Wiosna dosłownie za rogiem, coraz częściej trafiają się dni, kiedy słońce zaprasza do jazdy. Niestety, w ślad za ładną aurą nie idzie temperatura, więc do jazdy trzeba się odpowiednio przygotować.

NAS Analytics TAG

Koniec zimy to niestety czas aktywności wirusów. Wyziębiony organizm jest bardzo podatny na choroby, zatem zanim wyskoczysz gdzieś na szybką przejażdżkę, poznaj 8 rzeczy, które zabezpieczą cię przed kłopotami.

1. Ubieraj się warstwowo

Wykorzystuj sprawdzony sposób na zatrzymanie ciepła przy sobie - warstwy. Na dobrej jakości bieliznę termiczną załóż przystosowane do jazdy zimą bluzę i getry, na to polar lub puchowy sweter. Szczególną uwagę przyłóż do zabezpieczenia dłoni i stóp - one także powinny być warstwowo zabezpieczone przed zimnem. Podobnie szyja, na którą załóż specjalny kołnierz. Pod kaskiem obowiązkowo powinna znaleźć się kominiarka, na twarzy tłusty krem.

2. Używaj ogrzewanych akcesoriów

Ogrzewana bielizna to świetne rozwiązanie na zimne dni. Daje miłe ciepło, a jeśli jest zasilana własnym akumulatorem pozwala także na swobodę podczas wsiadanie i zsiadania z motocykla. Niezbędne minimum to ogrzewane manetki lub, jeszcze lepiej, grzane rękawice, które grzeją dookoła, nie tylko po wewnętrznej stronie dłoni.

3. Nie bagatelizuj zimna

Kiedy poczujesz zimno na ciele, nie lekceważ tego. W niskich temperaturach bardzo łatwo wyziębic organizm, co prowadzi do choroby. Jeśli czujesz, że marzniesz, owiń tułów folią z worków na śmieci, kocem ratunkowym lub włóż pod kurtkę zwinięte ręczniki papierowe. Na stopy załóż reklamówki, na dłonie rękawiczki jednorazowe ze stacji paliw.

4. Rozgrzewaj się

Mniej więcej co dwie godziny zatrzymaj się, zrób małą gimnastykę i zjedz lub wypij coś gorącego. Twój organizm bardzo szybko traci energię, którą trzeba uzupełniać. W czasie postoju schowaj się do ogrzewanego pomieszczenia i zdejmij kurtkę motocyklową i jedną warstwę ocieplenia.

5. Osłaniaj się

Jeśli to możliwe osłoń się dodatkową szybą lub deflektorem. Do ochrony rąk świetnie nadają się mufy, które pozwalają bez problemu prowadzić motocykl, izolując przed wiatrem i zimnem. Dobrym pomysłem będzie kombinezon przeciwdeszczowy, który także świetnie izoluje przed wiatrem.

6. Uważaj na drgawki

Jeśli zlekceważysz ochronę ciała przed zimnem, czeka cię hipotermia. Twój organizm będzie tracił ciepło szybciej, niż mógłby je wyprodukować. Objawami są drgawki i spowolnione ruchy. Jeśli zauważasz, że z trudem poruszasz palcami, rękami i cały czas się trzęsiesz, natychmiast schowaj się w jakieś ciepłe miejsce, zjedz gorącą zupę i ogrzej się.

7. Nie wkładaj mokrych ciuchów

Mokre od potu lub deszczu ciuchy muszą wyschnąć przed jazdą. Wilgoć powoduje, że ubranie całkowicie traci swoje własności izolacyjne, co prowadzi do ekspresowego wychłodzenia. Pamiętaj o zabezpieczeniu przed wilgocią swojego bagażu, by nie okazało się, że nie będziesz miał co na siebie włożyć następnego dnia.

8. Nie bądź twardzielem za wszelką cenę

Jazda motocyklem to frajda, nie próbuj udowadniać całemu światu, że jesteś twardy i dasz radę. Taka autodestrukcja przyniesie tylko kłopoty. Lepiej dokładnie się przygotuj do jazdy i ciesz się nią, zamiast dygotać.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr