tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 6 miejsc, w których zamiast Świętego Mikołaja spotkasz policję
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

6 miejsc, w których zamiast Świętego Mikołaja spotkasz policję

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.23, 07:24 Drukuj

W okresie świątecznym rośnie liczba kontroli policyjnych, co pozytywnie wpływa na zmniejszenie liczby wypadków, ale może być bolesne dla portfela i konta punktowego. Na szczęście wiemy, gdzie najczęściej można spotkać patrole drogówki.

Operator aplikacji Yanosik wytypował drogi, w których najczęściej można spotkać policję. Na drogach krajowych w sześciu wypadkach prawdopodobieństwo wynosi ponad 10%. Na pierwszym miejscu jest droga krajowa numer 6 w województwie zachodniopomorskim - tam prawdopodobieństwo spotkania policji na odcinku 10 km wynosi aż 19,3%. Drugie miejsce należy do drogi numer 79 - tam prawdopodobieństwo trafienia na patrol policji to 17,8%. Trzecie miejsce okupują drogi numer 80 w województwie kujawsko-pomorskim oraz numer 79 w województwie śląskim z wynikiem 13,8%.

NAS Analytics TAG

Na drogach wojewódzkich prawdopodobieństwo spotkania patrolu na odcinku 10 kilometrów jest znacznie niższe. Na czele jest droga numer 801 w województwie mazowieckim z wynikiem 8,9%. Na drugim miejscu znalazła się droga numer 534 w województwie kujawsko-pomorskim z wynikiem 6%. Trzecie miejsce należy do DW 835 w województwie lubelskim.

Z analizy Yanosika wynika oczywisty fakt, że wzmożona liczba patroli pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo na drogach. Z drugiej strony - liczba kontroli w święta jest mniejsza niż w typowy weekend. Wyjątkiem są drogi ekspresowe, gdzie aktywność policji wrasta trzykronie. Jednocześnie większa liczba samochodów na drogach sprawia, że częściej dochodzi do kolizji i wypadków. W 2018 roku największy wzrost odnotowano na autostradach (31%) oraz drogach gminnych (17%).

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę