tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 2023 Ducati Scrambler. Klasyka wjeda w nowoczesno
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

2023 Ducati Scrambler. Klasyka wjeda w nowoczesno

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.11.07, 16:16 Drukuj

W ostatnim odcinku Ducati World Premiere 2023 zobaczyliśmy nowe Scramblery, które zyskały wiele usprawnień zarówno w kwestii technologii, jak i możliwości personalizacji. Producent wprowadza użytkowników do nowej ery w krainie przyjemności.

Motocykle będą napędzane silnikiem Desmodue, który wzbogacono o przepustnicę Ride by Wire oraz quickshifter. Do tego mamy nowy wydech ze zmienionym układem kolektorów. Motor nadal jest chłodzony powietrzem. Dodatkowo zmodyfikowano go tak, że schudł o 2,5 kg. Maksymalna moc wynosi 73 KM i przewidziano także wersję dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2. Zmieniono także sprzęgło. Nowe jest ośmiotarczowe i bardziej kompaktowe, co pozwoliło zmniejszyć rozmiar prawej osłony i poprawić ułożenie stopy. Wspomniane tryby jazdy to Road i Wet. Quick Shift pojawi się w katalogu akcesoriów, a w standardzie będzie dostępny w modelu Full Throttle.

NAS Analytics TAG

Producent zostawił kratownicową ramę, która po przeprojektowaniu jest lżejsza i otrzymała nową ramę pomocniczą, którą można łatwo zdemontować, co zwiększa możliwości modyfikacji Scramblera. Zwiększono kąt skrętu. Zmodyfikowane koła mają średnicę 18 cali z przodu i 17 cali z tyłu. Nowością jest też stalowy zbiornik paliwa, który dostał wymienne nakładki umożliwiające łatwą zmianę koloru. Na pokładzie pojawił się kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 4,3". Z przodu zastosowano reflektor LED ze znakiem "X" będącym wizytówką Scramblerów oraz światłem do jazdy dziennej. Zmieniono też tylne światło i kierunkowskazy.

Jakie modele wjadą do salonów? Podstawą będzie Icon z trzema standardowymi kolorami - '62 Yellow, Thrilling Black i Ducati Red. Dodatkowe 6 kolorów będzie dostępnych w katalogu akcesoriów w formie nowych nakładek, błotników oraz osłon reflektora. Icon ma nową kierownicę umieszczoną niżej i bliżej prowadzącego, a siedzisko ma zwężający się i bardziej opływowy kształt. Wersja Full Throttle to wielki powrót popularnego wariantu. Numer 62 na tablicach bocznych nawiązuje do roku debiutu Scramblera. Maszyna jest inspirowana zawodami flat track. Na pokładzie są dedykowane siedzisko, krótki błotnik przedni, ogon bez błotnika tylnego, czerwone znaczniki na aluminiowych felgach, homologowany tłumik Termignoni oraz Quick Shift. Motocykl pojawi się w malowaniach Red GP19 i Dark Stealth. Trzeci na liście jest Nightshift, który jest połączeniem sportu i elegancji. Ma boczne tablice, sportowy błotnik i kierunkowskazy LED. Do tego mamy malowanie Nebula Blue, szprychowe czarne felgi, prostą kierownicę i lusterka w stylu cafe racer.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr