tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 17 lat temu zabił motocyklem człowieka. Teraz odda prawie 100 tys zł
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

17 lat temu zabił motocyklem człowieka. Teraz odda prawie 100 tys zł

Autor: Raff 2019.10.28, 23:06 7 Drukuj

Prawie 100 tys. zł musi zwrócić motocyklista, który spowodował 17 lat temu wypadek, prowadząc jednoślad bez uprawnień. Ubezpieczyciel wystąpił z tak zwanym regresem.

Do wypadku doszło 17 lat temu. Jadący motocyklem bez uprawnień mężczyzna przekroczył prędkość i, podczas nieostrożnego wyprzedzania samochodu, potrącił pieszego, który w następstwie wypadku zmarł. Sprawca przyznał się wówczas do spowodowania zdarzenia i dobrowolnie zapłacił rodzinie ofiary 30 tys. zł.

NAS Analytics TAG

Po 15 latach od zdarzenia rodzina wystąpiła do ubezpieczyciela o dodatkowe pieniądze, a te zostały wypłacone. Firma ubezpieczeniowa zwróciła się jednak do sprawcy wypadku z tak zwanym regresem, czyli żądaniem zwrotu wypłaconego odszkodowania.

Sprawa trafiła do sądu, ponieważ sprawca wypadku nie zgadzał się na dodatkowe koszty, tłumacząc, że są one bezzasadne. Sąd oddalił jednak przedstawione przez niego argumenty wskazując, że sprawca nie był chroniony polisą OC, ponieważ poruszał się motocyklem bez uprawnień. Ponadto rodzina miała prawo wystąpić o dodatkowe odszkodowanie, a ubezpieczyciel miał obowiązek je wypłacić.

Mężczyzna musi teraz zwrócić firmie ubezpieczeniowej 99 tys. zł w 36 ratach po 2750 zł.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę