tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rusza Abu Dhabi Desert Challenge, kapitan reprezentacji wyrniony
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rusza Abu Dhabi Desert Challenge, kapitan reprezentacji wyrniony

Autor: Informacja prasowa 2013.04.05, 10:20 Drukuj

Sezon pucharu świata w rajdach terenowych czas zacząć. W sobotę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rusza pierwsza runda rywalizacji. W Abu Dhabi Desert Challenge wystartuje dziesięcioro Polaków, pośród których nie zabraknie drugiego quadowca klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu i jedynego Polaka na podium Rajdu Dakar 2013, Rafała Sonika. Kapitan Poland National Team, jako jeden z faworytów wziął w czwartek udział w konferencji prasowej poprzedzającej zmagania.

Krakowianin na inaugurację tegorocznego pucharu świata pojedzie z najwyższym numerem wśród quadowców - "131". Jako jedynemu Polakowi przypadnie mu więc rajdowa "jedynka" w klasie, co można porównać z pole position w Formule 1. Wszystko dlatego, że poprzedni sezon SuperSonik zakończył na drugim miejscu - najlepszym spośród wszystkich zgłoszonych quadowców. To czyni z go jednym z głównych faworytów nie tylko pierwszej rundy, ale również całego cyklu, który w tym roku będzie wyjątkowo długi i wyczerpujący. Już na pustyniach Półwyspu Arabskiego kierowców czeka pięć etapów, z których każdy ma ponad 300 km. - W tym roku, w każdej rundzie będą pojawiać się doskonali, lokalni kierowcy. To oni będą faworytami. "Dla mnie celem nie jest więc zwyciężanie każdego kolejnego rajdu, ale zbieranie cennych punktów w klasyfikacji generalnej". - przyznaje kapitan reprezentacji.

NAS Analytics TAG

"Cel jest jeden: odzyskać trofeum, które zdobyłem w 2010 roku. W poprzednim sezonie zająłem drugie miejsce, w ostatnim etapie tracąc do pierwszego miejsca niespełna pół minuty. Teraz przed nami chyba najtrudniejszy z dotychczasowych sezonów, bo obok Abu Zabi, Kataru, Sardynii i Egiptu do kalendarza weszła również Argentyna oraz jedna z najtrudniejszych prób tego rodzaju, porównywany do Dakaru Rajd Brazylii. Rywali będzie wielu, więc trzeba będzie przez cały cykl jechać bardzo rozważnie i nie popełniać błędów" - powiedział Rafał Sonik, który w czwartek był gościem na oficjalnej konferencji prasowej Abu Dhabi Desert Challenge. Na sali był również quad, którym trzeci zawodnik ostatniego Dakaru, już za dwa dni będzie pokonywać gorące piaski pustyni.

Gospodarzem konferencji prasowej był szejk Mohammed Ben Sulayem, prezydent związku sportów motorowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który do wspólnego stołu zaprosił zwycięzców poprzedniej edycji Abu Dhabi Desert Chalenge oraz faworytów rozpoczynających się w sobotę zmagań. W sumie na starcie stanie 110 zawodników z 37 krajów.

Wśród reprezentantów Polski, obok Rafała Sonika do grona faworytów na pewno zalicza się Krzysztof Hołowczyc oraz Jakub Przygoński. W pucharze świata zadebiutuje mistrz trialu i enduro, Tadeusz Bażusiak, a kolejną cenną lekcję odbiorą Martin Kaczmarski i Bartłomiej Boba. Zmagania jako obserwatorzy będą śledzić na miejscu kandydaci do Poland National Team, uczniowie w "Akademii Dakar" - Michalina Rybak i Tomasz Gollob.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr