tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Abu Dhabi Desert Challenge - etap drugi NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Abu Dhabi Desert Challenge - etap drugi

Autor: Informacja prasowa 2013.04.09, 08:32 Drukuj

W poniedziałek motocykliści startujący w Abu Dhabi Desert Challenge, pierwszej tegorocznej rundzie Mistrzostw Świata FIM, powrócili do ścigania. Dzień wcześniej ich wyjazd na odcinek specjalny powstrzymała burza piaskowa, szalejąca nad trasą. Na drugim etapie rajdu dobrze wypadli zawodnicy ORLEN Team - Kuba Przygoński zanotował piąty, a Tedek Błażusiak siódmy czas.

W planie dnia było 399 kilometrów, z czego próba z pomiarem czasu stanowiła 250 km po wydmach. W tych warunkach najszybszy okazał się Sam Sunderland - zwycięzca sobotniego prologu. Pokonanie trasy zajęło mu 3h39’19, o 2’09 wolniejszy okazała się Marc Coma, finiszujący 40 sekund przed kolejnym w stawce - Paulo Goncalvesem.

NAS Analytics TAG

Kuba Przygoński na odcinek specjalny wyruszył jako drugi, szybko prześcignął rywala i musiał otwierać trasę rywalizacji.

"Musiałem wytyczać dziś szlak dla pozostałych zawodników. Nie było to łatwe zadanie, tutaj są otwarte przestrzenie i trzeba bardzo precyzyjnie wyznaczać kierunek. Zawsze jest tak, że pierwszy jedzie trochę wolniej, a goniący go rywale mają łatwiej. Najszybsi jechali z dalszych pozycji. W tym kontekście jestem całkiem zadowolony z dzisiejszego wyniku. Jechałem szybko i nie popełniłem wielu błędów. Jutro na pewno będę miał lepsze miejsce startowe, dzięki czemu zyskam możliwość nadrabiania straty do lidera" - powiedział Kuba Przygoński.

"Startowałem dziś z przodu stawki. Na szczęście przede mną jechał Kuba, który zakładał pierwszy ślad na piachu. Dzięki temu było trochę łatwiej. Cały czas się uczę, nieznanych mi dotąd, rzeczy w nowej dla mnie dyscyplinie jaką jest cross-country. Jestem jednak zadowolony z dotychczasowego tempa i liczę, że będę mógł sukcesywnie przyśpieszać" - dodał Tadek Błażusiak.

Wyniki etap II motocykle

1. Sam Sunderland (GB) Honda CRF 450X 3:39.19
2. Marc Coma (E) KTM 450 +2.09
3. Paulo Goncalves (P) Speedbrain SB 450 +2.49
4. Pål Anders Ullevålseter (N) KTM 450 +14.32
5. Kuba Przygoński (PL) KTM 450 +19.31
6. David McBride (GB) KTM 500 EXC +21.42
7. Tadeusz Błażusiak (PL) KTM 450 +25.05
8. Juan Carlos Salvatierra (BOL) Honda CRF 500X +29.13
9. Miran Stanovnik (SLO) KTM 450 +31.40
10. Khalid Khamis Ozair (UAE) Honda CRF 450X +35.45

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę