tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Znany tor wyścigowy zostanie odbudowany. Trenował tutaj Robert Kubica! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Znany tor wyścigowy zostanie odbudowany. Trenował tutaj Robert Kubica!

Autor: Raff 2018.12.05, 12:08 Drukuj

Tor Wyrazów, miejsce zasłużone dla częstochowskiego motorsportu i obiekt, na którym trenował sam Robert Kubica, zostanie odbudowany. Władze Częstochowy i gminy Blachownia podpisały w tej sprawie porozumienie z Automobilklubem Częstochowskim.

Tor Wyrazów leży na granicy Częstochowy i Blachowni. Powstał w roku 1983 jako obiekt przeznaczony dla cartingowców. Odbywały się tutaj imprezy o randze Mistrzostw Polski, trenował i startował w Wyrazowie nawet Robert Kubica.

__________________________________________

Od lat 90. rozpoczęła się stopniowa degradacja Toru Wyrazów. Zmieniali się zarządcy, w nieskończoność ciągnęły się ustalenia dotyczące prawa własności, a na dodatek, kilka lat temu tuż obok obiektu rozpoczęto budowę odcinka autostrady.

Na szczęście problemy udało się rozwiązać, okazało się też, że sąsiadująca z torem autostrada nie będzie kolidować z planami inwestycyjnymi. Zapadła decyzja o odbudowie obiektu, tym razem nie tylko jako miejsca przeznaczonego dla cartingowców, ale także motocyklistów i kierowców samochodów.

Po zakończeniu odbudowy Tor Wyrazów będzie w pełni homologowanym obiektem wyścigowym, zostanie także przystosowany do wyścigów rallycross, zawodów off-roadowych i driftu. Tor Wyrazów zyska status Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy, który szkolić będzie kierowców wyścigowych. Zostanie wyposażony w niezbędne zaplecze techniczne - między innymi budynek z bazą szkoleniowo-dydaktyczną i salą konferencyjną na 100 osób.

Władze Częstochowy i Blachowni podpisały z Automobilklubem Częstochowskim porozumienie w tej sprawie. Ambasadorem nowego Toru Wyrazów został kierowca rajdowy Bartłomiej Mirecki.

 

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę