tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zmiany w motocyklowej serii "X" marki Honda
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zmiany w motocyklowej serii "X" marki Honda

Autor: Informacja prasowa 2015.10.23, 10:32 Drukuj

Honda Motor Europe ma zaszczyt poinformował o zmianach, które obejmą w 2016 roku trzy z produkowanych przez markę crossoverów w stylizacji "X" - CB500X, NC750X oraz VFR1200X Crosstourer.

Odświeżenie modeli "X" obejmie więc całą rodzinę crossover’ów Hondy: CB500X, NC750X, VFR800X Crossrunner (nowy model obecny już w 2015 roku na rynku) oraz VFR1200X Crosstourer.

NAS Analytics TAG

Honda NC750X

Od czasów debiutu tego modelu w 2012. roku, dzięki swojej funkcjonalności i długotrwałej sprawności przy jednoczesnych niewielkich kosztach eksploatacji, NC750X (poprzednio NC700X), konsekwentnie utrzymywał się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się motocykli w Europie. Zaplanowane na rok 2016 zmiany modelu obejmują:

 • kompleksową zmianę stylistyki motocykla - na ostrzejszy i bardziej zadziorny oraz bardziej pasujący do rodziny modelowej crossover’ów "X" marki Honda,
 • przednie oraz tyle oświetlenie w technologii LED,
 • wyższą o 70 mm szybę, co poprawi komfort jazdy,
 • 3 poziomy ustawienia trybu S w wersji z przekładnią dwu sprzęgłową (DCT), umożliwiające większy wybór spośród dostępnych stylów jazdy,
 • nowe zawieszenie Showa z regulacja dobicia i odbicia oraz napięcia wstępnego sprężyny
 • zwiększenie pojemność schowka (z 21 do 22 litrów) usytuowanego tam, gdzie w standardowych modelach znajduje się zbiornik na paliwo,
 • nowy, lekki, kompaktowy tłumik pozwalający wydobyć jeszcze głębszy dźwięk z rzędowego, dwucylindrowego silnika o pojemności 745 cmm z wałem o wykorbieniach co 270 stopni.

Honda CB500X

Crossover przeznaczony dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2 z wyjątkowo oszczędną jednostką napędową, otrzymuje na sezon 2016 szereg ulepszeń mających na celu zwiększenie komfortu kierowcy. Obejmują one:

 • wyższą o 10 cm szybę dla jeszcze lepszej ochrony kierowcy,
 • oświetlenie przednie oraz tylne w technologii LED,
 • zawieszenie przednie wyposażone w możliwośd regulacji napięcia wstępnego sprężyny,
 • regulowaną dźwignię hamulca oraz poprawioną przekładnię biegów w celu jeszcze łatwiejszego ich zmieniania,

Honda VFR1200X Crosstourer

Flagowy model rodziny modelowej "X" , sporttourer z segmentu adventure wyposażony w silnik V4, również zostaje zmieniony na sezon 2016:

 • nowa szyba z regulacją wysokości - łatwa w ustawieniu nawet jedną ręką,
 • trzy poziomy ustawienia trybu S w wersji z przekładnią dwusprzęgłową (DCT) umożliwiającą większy wybór spośród dostępnych trybów pracy, a co za tym idzie lepsze dopasowanie do stylu jazdy,
 • silnik spełniający normy Euro4.

Ulepszenia systemu umożliwiają maszynie wykrywanie typu nachylenia podłoża (wznoszące lub opadające) i tym samym dostosowanie do nich właściwości jezdnych pojazdu. Opcja DCT została zakupiona przez większość nabywców modelu VFR 1200X począwszy od roku 2014.

Motocykl będzie dostępny w specjalnych opcjach kolorystycznych: czerwień Candy Prominence Red oraz w grafitowej czerni Graphite Black.

Opierając się na kompleksowej modernizacji modelu VFR800X Crossrunner z 2015 roku, powyżej opisane zmiany zamykają wspólną koncepcję projektową dla modeli z rodziny "X". Znacznie zwiększono jej wszechstronną praktyczność, osiągi oraz wrażenie "przyjazności" dla użytkownika.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

  NAS Analytics TAG
  na gr