tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zero wypadkw i kolizji z udziaem pojazdw marki Honda - ambitny cel producenta
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zero wypadkw i kolizji z udziaem pojazdw marki Honda - ambitny cel producenta

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.11.26, 07:52 2 Drukuj

Honda ma własną wizję zero, a chodzi w niej o zmniejszenie do zera udziału pojazdów tej marki w wypadkach i kolizjach. W osiągnięciu tego wyniku ma pomóc sztuczna inteligencja.

Z tej okazji Honda przedstawiła dwie nowe technologie. Pierwsza to Intelligent Driver-Assistive Technology. Jest to system, w którym sztuczna inteligencja uczy się zachowań kierowcy, żeby pomóc odpowiednio reagować w sytuacjach stanowiących potencjalne zagrożenie. Drugi punkt to Safe and Sound Network Technology, tak producent nazwał system pozwalający na utrzymanie łączności pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego. Pozwala przewidzieć potencjalne zagrożenia i ostrzega o nich.

Advertisement
NAS Analytics TAG

Pierwszym krokiem będzie przedstawienie do 2030 roku systemu SENSING 360 oraz rozwinięcie systemu wykrywania motocykli i pakietu Advanced Driver Assistance System. Honda Sensing 360 to system radarów eliminujących efekt martwego pola wokół samochodu. Został przedstawiony w październiku tego roku i pojawi się najpierw w Chinach, już w 2022 r. Oprócz tego, producent zamierza przygotować specjalny pakiet systemów bezpieczeństwa dla motocykli i technologie edukacyjne - Honda Safety EdTech.

Safe and Sound Network Technology pojawi się w połowie obecnej dekady i będzie składał się z aplikacji opartych o system uczenia maszynowego. Jego celem jest pomoc kierowcy w lepszej obserwacji otoczenia, a także redukcja czasu reakcji w sytuacjach zagrożenia, czy ogólna pomoc w prowadzeniu pojazdu.

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr