tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha Tenere 700 World Raid ju w Europie. Czy to zapowied rychej premiery?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha Tenere 700 World Raid ju w Europie. Czy to zapowied rychej premiery?

Autor: Raff 2018.10.01, 15:48 Drukuj

Yamaha opublikowała kolejną zapowiedź wideo, dotyczącą Tenere 700. Jest to jednocześnie pierwszy z filmów serii World Tour zrealizowany w Europie. Może to oznaczać, że za miesiąc w Mediolanie zobaczymy wersję produkcyjną.

Yamaha Tenere 700, znana wcześniej jako koncept T7, jest następcą ze wszech miar cenionego modelu XT660Z Tenere. Odpowiedzialność za tę legendę jest naprawdę duża, dlatego Yamaha zdecydowała się odwlec premierę Tenere 700 o rok, testując ją w tym czasie na drogach i bezdrożach całego świata.

NAS Analytics TAG

Ostatni film opisany jest jako początek etapu europejskiego. Wygląda na to, że to preludium do premiery gotowej wersji podczas targów EICMA, ale nic na razie nie jest przesądzone.

Do napędu Tenere 700 użyto dwucylindrowego silnika rzędowego CP2 o pojemności 689 cm3. Podobnie jak jednostki napędowe modeli R1 i Super Tenere, zastosowano tutaj system crossplane z wykorbieniami wałka przesuniętymi o 90º. Daje to charakterystyczny efekt pulsowania, spowodowany specyficzną praca cylindrów. Można odnieść wrażenie, że to L-twin (V-twin z kątem rozwarcia cylindrów 90 stopni).

Moc osiągana przez silnik CP2 to 75 KM. Ta sama jednostka napędowa stosowana jest także w modelach MT-07 i MT-07 Tracer.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr