Yamaha R6 - nowa, udoskonalona i... samotna (test video)

Autor: Piotr Barry Baryła 2017.10.04, 09:43 1 Drukuj

Yamaha, jako jedyna dzielnie podjęła walkę z normą Euro4 i wypuściła na rynek nową, sportową sześćsetkę. Testujemy najświeższą YZF-R6.

Nowa Yamaha R6 nie tylko wygląda podobnie do supersportowej YZF-R1, ale też przejęła po większej siostrze hamulce i przedni widelec. Ramę zaadaptowano w całości z poprzedniej R6, a od nowa zaprojektowano tylko ramę pomocniczą. Jednostka napędowa została z kolei dostosowana do wymogów Euro4, co spowodowało niewielki spadek mocy w stosunku do poprzedniczki. Dodatkowo na pokładzie pojawiła się regulowana kontrola trakcji oraz quickshifter. Zobaczcie nasz test video nowej Yamahy YZF-R6.   

Z dwojga złego wolę już spadek mocy, zamiast całkowitego "uśmiercenia" modelu i rezygnacji ze sportowej sześćsetki, jak zrobili to inni producenci. Cieszę się z nowej Yamahy YZF-R6 do tego stopnia, że przymykam już nawet oko na pewne niedostatki mocy.

Nowa R6 najlepiej czuje się na torach, szczególnie tych technicznych, bez długich prostych. Dopiero na takich obiektach może pokazać swój potencjał i wykorzystać przewagę tkwiącą w absolutnie fenomenalnym podwoziu i zadziwiającej lekkości prowadzenia. Jazda tym motocyklem po winkach to poezja. W tym roku warunki pogodowe przeszkodziły nam w przygotowaniu solidnego materiału z testu torowego, ale liczę na to, że w przyszłym sezonie zrobimy dogrywkę…

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę