tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yadea potrafi sprzeda w rok milion e-motocykli. Na CES 2024 ludzie oblegali najnowsze modele
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yadea potrafi sprzeda w rok milion e-motocykli. Na CES 2024 ludzie oblegali najnowsze modele

Autor: Andrzej Sitek 2024.01.30, 09:29 Drukuj

Jeżeli rozwój branży elektrycznej w Europie uznajemy za sukces, to w Chinach skala zjawiska osiągnęła poziom niewyobrażalny. Wystarczy sobie uzmysłowić, że w 2022 roku dziesięć marek sprzedających w Państwie Środka swoje motocykle elektryczne znalazło nabywców na 4,5 mln egzemplarzy! Wśród liderów znajduje się Yadea Technology Group.

Założona w 2001 roku firma Yadea Group Holdings Ltd. z siedzibą w Szanghaju jest jednym z największych producentów elektrycznych pojazdów dwukołowych — skuterów elektrycznych i rowerów elektrycznych, oraz największym producentem hulajnóg elektrycznych.

NAS Analytics TAG

Grupa posiada siedem chińskich zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Wuxi, Tianjin, Cixi i Qingyuan, o zdolności produkcyjnej ponad 15 mln pojazdów (w tym e-rowerów) i ponad 4 tys. pracowników, a także fabrykę w Wietnamie, która może wytwarzać 200 tys. sztuk elektrycznych jednośladów.

Yadea posiada również silny zespół badawczo-rozwojowy z siedzibą w Szanghaju i Wuxi, zatrudniający 340 specjalistów ds. badań i rozwoju z różnym doświadczeniem w projektowaniu elektrycznych pojazdów dwukołowych.

W Chinach Yadea prowadzi dystrybucję niemal w każdym regionie administracyjnym za pośrednictwem kilku tysięcy dystrybutorów i kilkudziesięciu tysięcy punktów sprzedaży. Grupa prowadził również sprzedaż eksportową do ponad 80 krajów za pośrednictwem międzynarodowej sieci dystrybucji.

Według Chińskiej Izby Handlowej Yadea sprzedała w 2022 roku 709 tys. motocykli elektrycznych. W ofercie tej marki znajdziemy dwa motocykle szosowe: Kemper i Keeness oraz dziewięć modeli skuterów elektrycznych skuterów o mocach od 2,1 kW do 11 kW.

Motocykle Yadea mają nowoczesną linię, ciekawy design, a na pokładzie znajdziemy części wielu przodujących w swoich dziedzinach producentów. Szczytowa moc Kempera to 40 kW, maksymalny moment obrotowy aż 570 Nm. Bateria ma pojemności 20 Ah i wytrzyma 8 tys. cykli ładowania. Kemper rozpędzi się do nawet 160 km/h. Od 0 km/h do 100 km/h potrzebuje 4,9 s. System bateryjny pochodzi od CATL, za układ hamulcowy odpowiada Brembo i Bosch (ABS, TCS), zawieszenie bazuje na KYB, a oświetlenie powstało we współpracy z OSRAM. Równie ważny jest fakt, że Kempera można naładować do 80 proc. w zaledwie 10 minut.

Jeśli chodzi o model Keeness, motocykl osiąga 11 kW i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do tego może rozpędzić się do 100 km/h. Zasięg wynosi 129 km. Warto dopowiedzieć, że podczas zakończonego dwa tygodnie temu CES 2024, Yadea pochwaliła się bateriami grafenowymi TTFAR, które posiadają o 30 proc. większą pojemność w porównaniu do standardowych baterii tej samej wielkości.

Ponadto zastosowano w nich elektrolity mrozoochronne oraz odporną na temperaturę obudowę, które zapewnia stabilne działanie w temperaturach od -20 do 55 stopni Celsjusza. Baterie grafenowe TTFAR są obecne w sprzedaży na rynku międzynarodowym, a według danych z września 2023 r. wartość ich globalnej sprzedaży przekroczyła 80 mln sztuk.

W swojej ofercie Yadea posiada również elektryczne hulajnogi. W nowych produktach w przemyślany sposób połączono funkcjonalność i design, tak by ułatwiały one codzienne przemieszczanie się po miastach. Przykładowo hulajnoga Yadea Artist waży zaledwie 18,6 kg i wyposażona jest w bardzo przydatny system tłumienia wstrząsów z tylnymi i przednimi amortyzatorami. Model Artist może osiągnąć maksymalną prędkość 25 km/h, do tego posiada klasę wodoodporności IPX5. Ten model jest absolutną nowością, na razie nie trafił jeszcze do sprzedaży i obecnie nie znamy wszystkich jego parametrów.

Podczas CES 2024 Yadea zaprezentowała rozwiązanie potwierdzające jej zaangażowanie na rzecz ekologicznego transportu. Bez wątpienia Yadea będzie wzmacniać i poszerzać swoją obecność na rynkach międzynarodowych, w tym w Europie. Przy okazji warto przypomnieć reklamę elektrycznego skutera G5 od Yadea, w której wystąpił Vin Diesel - ambasador marki. I jeszcze mała ciekawostka. Chińczycy zapłacili za tę reklamę… 20 milionów dolarów. Kto bogatemu zabroni? 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr