tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Energica Motor Company. Od jednego sukcesu do nastpnego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Energica Motor Company. Od jednego sukcesu do nastpnego

Autor: Andrzej Sitek 2023.01.24, 10:56 1 Drukuj

Energica Motor Company to włoski producent motocykli zasilanych prądem, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem odbiorców. Firma powstała w 2010 roku we włoskiej Modenie i od tej pory bardzo szybki pnie się w górę. Teraz publikuje optymistyczne, wstępne dane sprzedażowe za ostatni rok.

Energica przyjrzała się swoim prognozom na 2022 rok i zauważyła, że są mocno niedoszacowane. Finalnie okazało się, że wzrost sprzedaży jednostkowej - w porównaniu do 2021 roku, wyniósł aż 52 proc., natomiast skok w przychodach z motocykli o 67 proc. Kolejna zmiana to ogromne zainteresowanie zamówieniami przedpremierowymi.

NAS Analytics TAG

Bezapelacyjnym hitem okazała się Experia Green Tourer. Zamówienia tego modelu osiągnęły 55 proc. całego wolumenu sprzedaży Energica w 2022 r., a jednocześnie fakt ten gwarantuje mocny start w 2023 r., oczywiście w miarę zwiększania produkcji.

Korzystając z dziesięcioletniego doświadczenia w zakresie pojazdów elektrycznych, Energica Inside podpisała już nowe umowy z dużymi międzynarodowymi producentami OEM. Jednym z nich jest największy w USA producent ciągników elektrycznych, firma Solectrac.

W 2022 r. region EMEA oraz Azji i Pacyfiku zyskał 33 nowe punkty sprzedaży, w USA przybyło 15 punktów. W obecnym miesiącu Energica może się pochwalić już 135 lokalizacjami dla dealerów i importerów własnych jednośladów. Plany ekspansji na rynki światowe na rok 2023 są w toku — pierwsza partia motocykli Energica ma trafić do Japonii i Australii jeszcze w obecnym kwartale.

Enegica zyskała również za sprawą jednej, ale bardzo specyficznej transakcji. Chodzi o zakup przez indonezyjską policję narodową 88 motocykli Energica EsseEsse9+. Maszyny zostały wykorzystane w listopadzie ubiegłego roku podczas szczytu G20 na Bali, co wywołał zainteresowanie tymi pojazdami, w tym również przez czynniki oficjalne.

Zarząd Energica jest przekonany, że pozytywne trendy widoczne w sprzedaży i przychodach będą trwały również w 2023 roku. Dobrą decyzją było także wprowadzenie nowej, wspomnianej jednostki biznesowej Energica Inside, która skupia się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie e-mobilności. Dalsza rozbudowa sieci dealerskiej jest nieunikniona. W Polsce importerem elektrycznych motocykli Energica zajmuje się firma Motors z Warszawy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr