tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Darmowe ładowanie pod Lidlem. Sieciówka kończy z ofertą bezpłatnego prądu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Darmowe ładowanie pod Lidlem. Sieciówka kończy z ofertą bezpłatnego prądu

Autor: Andrzej Sitek 2024.03.14, 09:40 Drukuj

Idea ładowania darmowego prądu pod sklepami sieci Lidl jest prosta. Prąd do elektryka nic nie kosztuje, ale skoro już tu jesteś, zapraszamy do sklepu na zakupy.

To bardzo dobrze, że ładowanie trwa minimum kilkadziesiąt minut, a nie kilka - jak tankowanie pojazdu z silnikiem spalinowym, bo ten czas spędzisz między półkami sklepowymi. I wydasz więcej.

NAS Analytics TAG

To rzeczywiście działa, ale sytuacja powoli zaczęła się zmieniać, bo liczba elektrycznych pojazdów w Polsce rośnie, a z darmowego prądu korzystają zmotoryzowani, którzy pojawiają się pod stacjami ładowania Lidl wyłącznie w tym celu - do sklepu nawet nie zaglądają.

Zdając sobie sprawę z tej tendencji, Lidl zaczął zmieniać zasady korzystania z punktów ładowania, umożliwiając pobieranie prądu, ale za pośrednictwem aplikacji Elocity - co jest płatne. Oczywiście liczba płatnych stacji ładowania jest na razie bardzo krótka, a o wiele punktów zapewnia dalej darmowy prąd, ale to się będzie zmieniać, i to wkrótce.

Pod koniec 2020 roku po polskich drogach jeździło nieco ponad 10 tys. pojazdów elektrycznych, z wyłączeniem hybryd. W grudniu zeszłego roku ich liczba wzrosła do 57 tys. egzemplarzy, a jeśli uwzględnimy hybrydy, w Polsce mamy już blisko 100 tys. osobowych aut na prąd.

Jak dużo mamy elektrycznych motocykli i motorowerów? Wciąż jest ich stosunkowo niewiele. Na koniec grudnia 2023 roku było ich 19,5 tys. - zgodnie z raportem PSPA.

Doliczając do zestawienia elektryków pojazdy dostawcze, w tym hybrydy, okazuje się, że flota elektryków w Polsce to blisko 670 tys. pojazdów. Darmowe ładowanie pod sklepem Lidl staje się zatem coraz bardziej atrakcyjne.

Zasady darmowego ładowania w punktach przy sklepach Lidl są jasno określone:

- ładowanie nie wymaga autoryzacji,
- stacje są czynne w godzinach otwarcia sklepów,
- stacje wyposażone w 3 złącza (AC: Typ2, DC: CCS, DC: CHAdeMO) umożliwiają ładowanie dwóch pojazdów w tym samym czasie (jednego na złączu AC i jednego na złączu DC),
- stacje wyposażone w 2 złącza (DC: CCS, DC: CHAdeMO) lub 1 złącze (AC: Typ2) umożliwiają ładowanie jednego pojazdu w tym samym czasie,
- czas ładowania jest ograniczony do 1h,
- aby skorzystać ze złącza AC, konieczny jest własny przewód ładowania.

Lista punktów znajduje się pod tym adresem. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę