tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 XVIII Midzynarodowy Zlot Motocykli BMW Wisa 2018 - relacja z imprezy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

XVIII Midzynarodowy Zlot Motocykli BMW Wisa 2018 - relacja z imprezy

Autor: Redakcja 2018.06.29, 11:11 Drukuj

Doroczny międzynarodowy zlot BMW Klub Motocykle Polska to impreza, na którą polscy fani bawarskich maszyn czekają przez cały rok. Choć prognozy pogody na weekend 15-17 czerwca przewidywały falę chłodu i deszczu, to niebo okazało się łaskawe. Parking przed hotelem Stok w Wiśle w szybkim tempie wypełnił się motocyklami z biało-niebieskim śmigłem, a na pobliskim trawniku wyrosło małe miasteczko namiotów.

Organizator, czyli BMW Klub Motocykle Polska, zadbał o atrakcje dla każdej grupy zlotowiczów, także najmłodszych. Dla nich właśnie przygotowano plac zabaw z trampolinami, zjeżdżalniami, basenem i toną zabawek. Nad dobrą zabawą i bezpieczeństwem dzieci czuwali animatorzy, dzięki którym rodzice mieli upragniony czas dla siebie.

NAS Analytics TAG

Na dorosłych zlotowiczów czekała seria ciekawych szkoleń. Dzięki firmie Divemed mogli odświeżyć lub nabyć od podstaw wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, która może być nieoceniona nie tylko w na miejscu wypadku motocyklowego, ale też w innych codziennych sytuacjach. Na wyobraźnię kursantów działały nie tylko fachowe opisy, ale także czasem bardzo drastyczne zdjęcia z akcji ratowniczych. Bez owijania w bawełnę - wiedza i świadomość ponad wszystko.

Kolejne bardzo przydatne szkolenia dotyczyły doskonalenia techniki jazdy motocyklem. Doświadczeni instruktorzy z BMW Motorrad International Instructor Academy zaprezentowali szereg manewrów przydatnych w codziennym poruszaniu się po mieście - wolną jazdę oraz ciasne skręty i nawroty. Z kolei dla fanów niezbyt twardego podłoża przygotowano na pobliskim stoku narciarskim tor do nauki jazdy offroad. Specjaliści z Akademii Enduro uczyli technik poruszania się w takich warunkach i zrobili to na tyle skutecznie, że obyło się bez groźnych upadków i kontuzji. Po wszystkim na twarzach uczestników szkoleń malowało się czyste zadowolenie.

Na zlot dotarli goście nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali kilka tras, pokazujących piękno regionu styku granic Polski z Czechami i Słowacją. W wycieczkach tych wzięła udział ogromna większość uczestników zlotu, których podzielono na trzy grupy. Pierwsza cieszyła się trasą widokową po asfaltowych winklach, wiodącą między atrakcjami Beskidu Żywieckiego. Offroadowi spacerowicze pojechali mało uczęszczanymi szlakami szutrowymi, dolinami i wzgórzami, przekraczając przy tym granice Polski, Czech i Słowacji. Z kolei najwięksi twardziele skorzystali z dzieła niedawnych deszczy i wykąpali motocykle w kałużach błotnych na najbardziej wymagających trasach terenowych, które niejednego kierowcę wprawiły w zakłopotanie i niepewność co do własnych umiejętności.

Uczestnicy zlotu w Wiśle jako jedni z pierwszych w Polsce mieli również okazję przetestować premierowe modele F 750 GS oraz F 850 GS, które dostarczyły salony BMW Inchcape Motor i BMW Sikora. Dodatkowymi atrakcjami były konkursy i zabawy, przygotowane przed hotelem dla uczestników powracających z wypadów. Mogli się sprawdzić w rywalizacji par, wolnej jeździe i na torze przeszkód.

Zlot zwieńczyła uroczysta kolacja, w czasie której wręczono nagrody i dyplomy, m.in. dla najmłodszych, najstarszych oraz, co ciekawe, najbardziej pechowych uczestników zlotu. Wyróżnienie otrzymały również wszystkie Panie, które dotarły do Wisły własnymi motocyklami. Przeprowadzono również losowanie loterii fantowej, w której do wygrania były cenne nagrody, ufundowane przez sponsorów imprezy. Rozdano m.in. nawigacje BMW Navigator 6, kufer centralny Touratech, weekendowy pobyt w hotelu Stok oraz wyjazd z ADVPoland.

BMW Klub Motocykle Polska, jak zwykle spisał się na medal. Kolejny zlot już za rok, a uśmiechy wyjeżdżających do domów uczestników zdradzały, że impreza klubowa na stałe wpisała się w ich kalendarz.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr