tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wystartowa³ Motocross. Wyniki Mistrzostw Stref Polski Zachodniej i Centralnej [VIDEO]

Wystartowa³ Motocross. Wyniki Mistrzostw Stref Polski Zachodniej i Centralnej [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.05.18, 12:00 Drukuj

W miniony weekend wystartowały zawody motocrossowe. Na torze w Obornikach pojechały Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej, a na torze w Strykowie Mistrzostwa Strefy Polski Centralnej. Oba wydarzenia były mocno obsadzone przez zawodniczki i zawodników stęsknionych ścigania i nawet niesprzyjająca pogoda nie zraziła uczestników.

Na bramkach startowych w Obornikach stanęło łącznie 179 zawodniczek i zawodników. Pogoda była nieco kapryśna, ale z przewagą słońca nad deszczem. Zawody rozegrano w dziewięciu klasach motocyklowych oraz jednej quadów.

W klasie Kobiet w obu biegach dominowała Karolina Jasińska, która meldowała się na mecie ze sporą przewagą nad drugą Anną Oleśniewicz. Trzeci czas dwukrotnie uzyskała Julia Pieprzyk i takie też zajęła miejsce w klasyfikacji dnia.

W klasie MX65 dwukrotnie najlepszy był Tim Stuedemann, a za nim plasowali się Bartłomiej Kwiatkowski i Filip Jankowski. Tim zajął pierwsze miejsce, Kwiatkowski drugie, a Jankowski trzecie.

W klasie MX85 pierwsza trójka dwukrotnie wjeżdżała na metę w tej samej kolejności: Filip Seniuk, Karl von Głowacki i Wiktoria Kupczyk. I takie również zajęli miejsca na podium zawodów.

W klasie MX Junior najlepszym i najrówniej jadącym zawodnikiem był Wiktor Sobiech. W pierwszym biegu drugie miejsce zajął Norbert Jenglik, a trzecie Kacper Stokowski. Natomiast w drugim biegu drugie miejsce padło łupem Kacpra Błaszaka, a trzecie Norberta Jenglika. W klasyfikacji dnia pierwsze miejsce zajął Sobiech, drugie Jenglik, a trzecie Błaszak.

W klasie MX Open, pierwszy wyścig wygrał Marcin Bandosz przed Michałem Kozerą i Karolem Pawlakiem. W drugim wyścigu triumfował natomiast Michał Śpiewok, a za nim uplasowali się Marcin Bandosz i Michał Kozera. W klasyfikacji zawodów pierwsze miejsce zajął Bandosz, drugie Śpiewok, a trzecie Kozera.

W klasie MX Masters nie do pokonania był Radosław Matuszczak, który dwukrotnie meldował się na mecie jako pierwszy. Za nim wyniki były zmienne. W pierwszym biegu drugie miejsce zajął Marek Kreczetowski, a trzecie Andrzej Szalbierz. Natomiast w drugim, drugi był Szalbierz, a trzeci Andrey Bessonov. W klasyfikacji rundy najlepszy Matuszczak przed Szalbierzem i Kreczetowskim.

W klasie MX B triumfował Dariusz Malczewski, w klasie MX C Marcin Wójcik, a w klasie Amator Mateusz Szczepaniak. W kategorii Quadów niepokonany był Roman Gwiazda przed Kacprem Mieszkowskim i Kacprem Kałużą.

Video relacja ze ścigania w Obornikach.

W przeciwieństwie do Obornik, warunki pogodowe w Strykowie były zdecydowanie gorsze. Na skutek intensywnych opadów deszczu, które zaczęły się już w nocy, zawodnicy nie tylko rywalizowali ze sobą, ale także walczyli z torem, który miejscami stał się bardzo grząski i trudny. Na starcie zameldowało się 121 uczestników, którzy ścigali się w ośmiu klasach motocyklowych oraz klasie quad.

W klasie Kobiet dominowały zawodniczki z Litwy. Pierwsze miejsce zajęła Adria Skudutyte, a drugie Agilia Skudutyte. Trzecie miejsce wywalczyła Julia Malinowska.

W pierwszym biegu klasy MX65 jako pierwszy na mecie zameldował się Hubert Biżek, drugi był Maks Komosa, a trzeci Maksymilian Pawełczak. Wyścig drugi natomiast należał do Maksymiliana Pawełczaka, który tym razem był najszybszy. Za nim uplasowali się Hubert Biżek i Jakub Celej. W klasyfikacji dnia pierwsze miejsce zajał Biżek, za nim Pawełczak, a podium uzupełnił Celej.

Klasa MX85 to dominacja Bartosza Jaworskiego, który dwukrotnie dojeżdżał jako pierwszy. W pierwszym wyścigu za Jaworskim uplasowali się Kacper Andrzejewski i Szymon Masarczyk, który w drugim wyścigu poprawił swój wynik i na mecie zamledował sie jako drugi. Trzecie miejsce zajął Dawid Zaremba. W klasyfikacji zawodów pierwszy Jaworski, drugi Masarczyk, a trzeci Eryk Farański który pojechał równo i dwa razy uzyskał czwarty czas.

W klasie MX Junior wynikami wymieniali się Aleksander Świrczak i Jan Kotowicz. Świrczak uzyskał wynik 2-1, a Kotowicz 1-2 i mimo takiej samej ilości zdobytych punktów zawody wygrał Świrczak, ponieważ to on wygrał drugi bieg. Trzecie miejsce z wynikiem 4-3 zajął Mikołaj Stasiak, dla którego był to debiut na motocyklu o pojemności 125.

W klasie MX Open szans rywalom nie dał Erlandas Mackonis, który dwukrotnie na mecie był pierwszy. W pierwszym wyścigu za nim na metę wjechali Jakub Barczewski i Piotr Szczepanek. W drugim biegu Szczepanek pojechał lepiej i uzyskał drugi rezultat, a trzeci był Mariusz Kubat. Kolejność na podium wyglądała więc następująco: Mackonis, Szczepanek i Kubat. Barczewski zajął czwarte miejsce, po tym jak w drugim biegu na metę dojechał na 11 pozycji.

W klasie MX Masters pierwsze miejsce zajął Paweł Wizgier, który odnotował wynik 1-1. Drugi był Marcin Kawczyński (5-2), a trzeci Arkadiusz Mirecki (3-3).

W klasie MX B najlepszy był Daniel Tarasiewicz, w klasie MX C Łukasz Kolarz, a w kategorii Quad Damian Rajczyk.

Jako następna na start wyjedzie Strefa Północna. 22 maja zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w Bartoszycach na torze Falczewo. Natomiast II runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 maja, na torze w Kowali.

Zdjecia: Nuka Nuka