tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wycig North West 200 ponownie odwoany
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Wycig North West 200 ponownie odwoany

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.01.21, 08:50 Drukuj

Kolejny z legendarnych wyścigów ulicznych przegrał z pandemią koronawirusa i został odwołany.

Organizatorzy wyścigu North West 200 poinformowali o odwołaniu imprezy po konsultacjach z przedstawicielami władz rządowych i samorządowych. Pomimo, że program szczepień napawa optymizmem, to logistyczne i kosztowe aspekty przedsięwzięcia są zbyt wysokie żeby ryzykować nagłym odwołaniem. Oprócz tego, jak czytamy w komunikacie prasowym, organizatorzy nie byliby w stanie kontrolować liczby kibiców i osób przemieszczających się w obrębie wyścigu. W ramach pocieszenia podano przewidywaną datę przyszłorocznej edycji wyścigu, a miałby się on odbyć w dniach od 8 do 14 maja.

NAS Analytics TAG

North West 200 to wyścig organizowany od 1929 roku na torze o długości 14,43 km. Zawodnicy pokonują ten dystans ze średnią prędkością nawet 190 km/h. Rekordzistą jest Michael Rutter, który w 2012 roku rozpędził się do 335 km/h. Jak każdy wyścig uliczny, tak również North West 200 ma swoje mroczne strony - pierwszy wypadek śmiertelny odnotowano tu w 1939 roku, a łącznie było ich 19. Zginęła tu także jedna z legend - Robert Dunlop, który w dniu 15 maja 2008 roku, podczas treningów klasy 250 cc wypadł z trasy przy prędkości 260 km/h. Podczas tej samej edycji wyścig wygrał inny członek klanu Dunlopów - William, który również startował w klasie 250 cc.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr