tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyprzedziła policję na linii ciągłej w terenie zabudowanym - to nagranie wywołało lawinę komentarzy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wyprzedziła policję na linii ciągłej w terenie zabudowanym - to nagranie wywołało lawinę komentarzy

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.03.10, 20:31 4 Drukuj

Ciekawa i kontrowersyjna interwencja policji została sfilmowana przez jednego z kierowców i trafiła do sieci. Kierująca samochodem wyprzedzała w dość karkołomnych okolicznościach i została zatrzymana.

Sytuacja przedstawiona na filmie wygląda następująco - kierująca samochodem osobowym rozpoczęła manewr wyprzedzania na linii jednostronnie przekraczalnej dla swojego kierunku jazdy, a zakończyła na linii jednostronnie przekraczalnej dla pojazdów z przeciwnego kierunku. Gdyby pojechała przeciwległym pasem jeszcze kawałek, to wróciłaby na linii przerywanej i nie byłoby problemu. Kierująca samochodem mogła dostać mandat w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych.

NAS Analytics TAG

O ile linia ciągła lub podwójna ciągła nie pozostawia wątpliwości co do tego, że jej przekraczanie, zwłaszcza w obecności radiowozu, jest złym pomysłem, o tyle linia jednostronnie przekraczalna może stanowić pewien problem. Według przepisów linia oznacza zakaz przejeżdżania (najeżdżania) przez tę linię z pasa ruchu położonego przy linii ciągłej z wyjątkiem powrotu po wyprzedzaniu na pas ruchu zajmowany przed wyprzedzaniem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę