tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyniki Mistrzostw Europy w Motocrossie w Kegums [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wyniki Mistrzostw Europy w Motocrossie w Kegums [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2020.08.08, 20:06 Drukuj

Motocrossowe ściganie ruszyło na Łotwie na dobre! Dziś na torze w Kegums pojechały dwie klasy Mistrzostw Europy: EMX250 i EMX Open.

EMX 250

NAS Analytics TAG

Dla klasy EMX 250 była to druga runda w tym sezonie. Przypomnijmy, że pierwsza odbyła się jeszcze przed przerwą w Holandii. Pierwsza runda rozegrana w Kegums należała do Thibaulta Benistanta, który wygrał pierwszy wyścig, a w drugim był drugi. Podczas drugiego wyścigu próbował atakować lidera, Mattia Guadagniniego, i dwukrotnie go nawet wyprzedził, ale z powodu popełnionych błędów nie udało mu się utrzymać prowadzenia. Trzecie miejsce zajął Isak Gifting.

Kay de Wolf, który uzyskał najlepsze czasy zarówno w treningu dowolnym, jak i czasowym. Jednak w pierwszym wyścigu był siódmy, a w drugim piąty. Wiele razy musiał się dziś przebijać przez stawkę do przodu, więc to i tak niezłe wyniki, które dały mu szóste miejsce w klasyfikacji rundy. Liam Everts z kolei w obu wyścigach był dopiero 16., co dało mu 18 miejsce w klasyfikacji. Przypomnijmy jednak, że priorytetem na ten rok dla Liama jest klasa EMX125, a 250 robi "fakultatywnie". Młody Belg wciąż ma czas na rozwinięcie skrzydeł w wyższej klasie.

Najlepsze momenty z pierwszego wyścigu EMX250

Najlepsze momenty z drugiego wyścigu EMX250

Wyniki klasy EMX250

1. Thibault Benistant
2. Mattia Guadagnini
3. Isak    Gifting
4. Jorgen-Matthias Talviku
5. Tim Edberg
6. Kay de Wolf
7. Tom Guyon
8. Lorenzo Locurcio
9. Gianluca Facchetti
10. Tomass Sileika

EMX Open

W klasie EMX Open, która jechała po raz pierwszy w tym sezonie, Toms Macuks po zwycięstwie w pierwszym wyścigu, powtórzył ten rezultat również w drugim. Łotysz był dziś zdecydowanie najsilniejszy, zdobył komplet punktów i został pierwszym liderem w tej klasie. Choć droga do tych zwycięstw nie była taka oczywista. We wczesnych etapach pierwszego wyścigu prowadził Mads Sjoholm, ale przed jego połową wyprzedził go Cornelius Toendel, a niewiele później nowym liderem został Karel Kutsar. Kutsar utrzymał się niemal do końca. Niemal robi jednak wielką różnicę. Macuks zdołał go wyprzedzić i wygrał wyścig przed Kutsarem i Stefanem Ekeroldem.

W drugim wyścigu ponownie wygrał Mackus, a Karel Kutsar był drugi, przed Miro Sihvonenem. Czwarty podobnie, jak w pierwszym wyścigu był Andero Lusbo, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji zawodów.

Nasz reprezentant, Szymon Staszkiewicz, w pierwszym wyścigu był osiemnasty, a w drugim piętnasty. Ogólem pierwszą rundę Mistrzostw, Szymon ukończył na siedemnastej pozycji.

- Dziś wystartowałem w pierwszych (dla siebie) w tym sezonie zawodach. Ze względu na konieczność operacji barku, której poddałem się w kwietniu, nie miałem wiele czasu na przygotowania, ale "pierwsze koty za płoty"... Dzisiejszą rywalizację kończę na 17. miejscu po wyścigach z wynikami 18-15. Tor mi się podoba. Z racji tego, że jechały dziś tylko dwie klasy (EMXOpen i EMX250) tor nie był zbyt mocno rozbity. Jutro będę oglądać jak ścigają się chłopaki z Mistrzostw Świata, z kolei druga runda Mistrzostw Europy odbędzie się we wtorek. Chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców, którzy przyjechali z Polski, aby obejrzeć zawody na żywo, jak i tych, którzy śledzili dziś wyniki na bieżąco w internecie - powiedział nam Szymon.

Przed zawodnikami jeszcze dwie rundy na Łotwie. Mistrzostwa Europy pojadą ponownie we wtorek, a następnie w sobotę. A już jutro na tor w Kegums wyjadą klasy MX2 i MXGP.

Najlepsze momenty z pierwszego wyścigu EMX Open

Najlepsze momenty z drugiego wyścigu EMX Open

Wyniki klasy EMX Open

1. Toms Macuks
2. Karel Kutsar
3. Andero Lusbo
4. Stefan Ekerold
5. Miro Sihvonen
6. Kim Savaste
7. Domantas Jazdauskas
8. Juuso Matikainen
9. Karlis Kalejs
10. Greg Smets

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr