tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki pierwszego Grand Prix na otwie [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki pierwszego Grand Prix na otwie [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2020.08.09, 19:20 Drukuj

To był gorący dzień na Łotwie. I nie tylko pogoda podgrzała atmosferę na torze w Kegums. Obie klasy mistrzowskie: MX2 i MXGP dostarczyły mnóstwa wrażeń.

MX2

NAS Analytics TAG

Można śmiało powiedzieć, że zawodnicy Pirelli zdominowali pierwszą dziesiątkę w klasie MX2. Tom Vialle wygrał pierwsze Grand Prix w Kegums i zwiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Mistrzostw MX2 nad Jago Geertsem do 22 punktów. Niedzielne wyścigi nie były łatwe dla zawodników po długiej przerwie, dodatkowo było bardzo ciepło. 

Vialle i Geerts byli gotowi na walkę w pierwszym wyścigu. Na początku Geerts mocno ścigał prowadzącego Vialle, do czasu, kiedy Jago upadł i wypadł poza pierwszą piątkę. Potem, walcząc, aby się przebić do przodu, Geerts upadł ponownie, tym razem mocno i stracił dużo czasu. Oszołomiony wrócił na motocykl i ostatecznie zajął niskie szesnaste miejsce.

Wyścig drugi to znowu Geerts przeciwko Vialle plus Mathys Boisrame, który trzymał się na trzecim miejscu. Vialle prowadził wcześnie, ale na półmetku Geerts objął prowadzenie i wyglądał na gotowego na zwycięstwo. Vialle nacisnął mocniej, zaskoczył Geertsa i wyprzedził go na dwa okrążenia przed końcem wyścigu.

W jakiś sposób Geerts się opanował i kilka zakrętów później wyprzedził Vialle, aby ostatecznie wygrać. Zmęczony Tom Vialle zajął drugie miejsce w drugim wyścigu. Wygrał też w klasyfikacji zawodów.

Roan Van de Moosdijk jechał dobrze w obu wyścigach i z wynikiem 2-4 zajął drugie miejsce w klasyfikacji zawodów. Udało mu się to nawet pomimo niewielkiego problemu z motocyklem w drugim wyścigu. Holender dedykował miejsce na podium swojej babci, która zmarła w zeszłym tygodniu.

Mathys Boisrame zajął trzecie miejsce w klasyfikacji Grand Prix z wynikiem 4-3. Czwarta pozycja to Ruben Fernandez (3-7), który świetnie  pojechał wyścig numer jeden, w drugim zaliczył upadek i przejechał metę jako siódmy. To był dobry dzień dla Bena Watsona, który znalazł się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej (6-5), ale katastrofa dla Conrada Mewse, który nie ukończył żadnego wyścigu.

Wyniki klasy MX2

1. Tom Vialle
2. Roan Van De Moosdijk
3. Mathys Boisrame
4. Ruben Fernandez
5. Ben Watson
6. Jago Geerts
7. Maxime Renaux
8. Thomas Kjer Olsen
9. Jed Beaton
10. Alberto Forato

Wyniki pierwszego wyścigu znajdziecie TUTAJ a drugiego TUTAJ.

MXGP

Jeśli chodzi o wybór opon, czołówka klasy MXGP jest dość zgodna. Podobnie, jak w klasie MX2 większość zawodników wybrała markę Pirelli. Na piaskach Kegums dobór opony jest niezwykle istotny, co pokazało pierwsze Grand Prix Łotwy.

W pierwszej odsłonie, po przerwie spowodowanej pandemią, Glenn Coldenhoff przeszedł do historii wygrywając dla GASGAS pierwsze GP w trzeciej rundzie Mistrzostw Świata MX na Łotwie. Holender zajął drugie miejsce w pierwszym wyścigu za Timem Gajserem po jednym błędzie Glenna, który dał Gajserowi przewagę.  W drugim wyścigu Coldenhoff zdobył holeshota, ale miał Gajsera na ogonie. Tak było dopóki, pomimo ostrzeżenia które dostał dwa okrążenia wcześniej, Gajser poszedł wysoko na hopach i zaliczył mocny upadek.

To ostatecznie uniemożliwiło Gajserowi odebranie czerwonej tabliczki lidera Herlingsowi, który miał ciężki dzień w Kegums. Herlings zaliczył upadek w treningu czasowym, potem, w pierwszym wyścigu, po starcie zajmował dziesiąte miejsce, ale nie mógł znaleźć swojego zwykłego tempa. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach wyścigu Holender wykonał kilka passów i uratował czwarte miejsce.

Drugi wyścig i Herlings znalazł się na ziemi w pierwszym zakręcie. Od tego punktu opuścił głowę i walczył o przejście przez stawkę do piątego miejsca. Na pewno sporą pomoc, w kopnym piachu, zapewnił mu odpowiedni dobór opon Pirelli. Następnie Gajser się rozbił, a Herlings dostał w prezencie od niego czwarte miejsce, ale po wysiłku z pierwszych okrążeń, kiedy gonił stawkę, Herlings nie był w stanie dogonić Febvre'a jadącego na trzecim miejscu. W tym czasie Coldenhoff i Seewer walczyli o zwycięstwo.

Seewer naciskał na Coldenhoffa, ale choć Holender nie popełnił żadnych błędów, to musiał się mocno starać, aby powstrzymać szwajcarskiego zawodnika i odnieść wspaniałe zwycięstwo i wskoczyć na trzecie miejsce w generalce. Seewer dzięki wynikowi 5-2 wskoczył na czwartą pozycję w klasyfikacji zawodów. Tim Gajser zajął drugie miejsce z wynikiem 1-5. Romain Febvre umieścił swoje Kawasaki na trzecim miejscu na podium dzieki równym wynikom (3-3).

To był zdecydowanie zły dzień dla Antonio Cairoli'ego, który w pierwszym wyścigu wyszedł z 20. miejsca i dojechał do siódmej pozycji. W drugim wyścigu kolejny upadek i Tony zdołał dojechać na 17. miejscu. Tym samym, z 13. wynikiem z dzisiejszej rundy, Włoch spadł na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Wyniki klasy MXGP

1. Glenn Coldenhoff
2. Tim Gajser
3. Romain Febvre
4. Jeremy Seewer
5. Jeffrey Herlings
6. Arminas Jasikonis
7. Jorge Prado
8. Gautier Paulin
9. Benoit Paturel
10. Clement Desalle

Wyniki pierwszego wyścigu znajdziecie TUTAJ, a drugiego TUTAJ.

Najlepsze momenty z Kegums I

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr