tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wymuszenie pierwszeństwa, czy brak umiejętności jazdy po rondzie? [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wymuszenie pierwszeństwa, czy brak umiejętności jazdy po rondzie? [FILM]

Autor: Raff 2020.05.17, 13:20 3 Drukuj

Ten film wzbudził mnóstwo kontrowersji. Część komentujących uznała, że błąd popełnił kierowca Avensisa, który nie ustąpił pierwszeństwa, część twierdzi, że to nagrywający nieprawidłowo zjeżdżał z ronda. A co wy myślicie o tej sytuacji?

Do tej sytuacji doszło w Ostrołęce, ale podobne historie zdarzają się na niemal każdym rondzie w Polsce, przynajmniej na tych, gdzie jest więcej niż jeden pas ruchu. W tym przypadku pasy nie są namalowane, ale kierowcy poruszają się tak, jakby były.

NAS Analytics TAG

Na pozór sytuacja wydaje się oczywista - kierowca zielonego Avensisa nie ustępuje pierwszeństwa kierującemu, który znajduje się na rondzie. Ten z kolei opuszcza skrzyżowanie z wewnętrznego pasa. Wina kierowcy Toyoty wygląda na bezsporną, ale problem jest bardziej złożony.

Kierowca, który nagrywa również popełnił błędy. Po pierwsze nie zastosował zasady ograniczonego zaufania, po drugie przed zjazdem z ronda powinien zająć prawy pas. Zjazd bezpośrednio z lewego pasa nie jest wprawdzie zabroniony, ale niezwykle ryzykowny.

Obstawiamy, że kierowca Avensisa, widząc jadącego wewnętrznym (wirtualnym) pasem kierowcę, zdecydował się wjechać na rondo myśląc, że ten robi mu miejsce. Nie zmienia to jednak faktu, że doszło do wymuszenia.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę