tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wycofać Iskrę-1 i LTI 20-20! Grupa posłów domaga się usunięcia nielegalnych radarów z policji

Wycofać Iskrę-1 i LTI 20-20! Grupa posłów domaga się usunięcia nielegalnych radarów z policji

Autor: Raff 2018.03.13, 09:41 Drukuj

Posłowie żądają wycofania ze służby nielegalnych radarów używanych przez policję - Iskry-1 i Ultralyte LTI 20-20. To konsekwencja petycji złożonej przez organizację bezpiecznapodroz.org

Temat wątpliwej legalności urządzeń pomiarowych używanych przez polską policję poruszaliśmy wielokrotnie. Największe wątpliwości, nie tylko nasze, ale także specjalistów i prawników, budzą zwłaszcza dwa urządzenia - radar Iskra-1 i lidar Ultralyte LTI 20-20. Powodem tych wątpliwości jest fakt, że żadne z wymienionych urządzeń nie spełnia wymagań metrologicznych, które określają, że urządzenie służące do pomiaru prędkości powinno identyfikować mierzony pojazd. Ani Iskra-1, ani LTI 20-20 nie mają takiej funkcji.

Fundacja Emanio Arcus, prowadząca kampanię Bezpieczna Podróż, złożyła w sejmie petycję o wycofanie niezgodnych z prawem urządzeń ze służby w policji. Sprawą zainteresowała się grupa kilkudziesięciu posłów, którzy podpisali się pod dokumentem. W sprawie nielegalnych urządzeń zabrała także głos poseł Bożena Kamińska. Mamy nadzieję, że petycja okaże się mocnym głosem za usunięciem z policji urządzeń, które nigdy nie powinny były tam trafić. Służby powołane do stania na straży prawa nie mogą używać sprzętu, który jest z nim niezgodny.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę