tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wycofać Iskrę-1 i LTI 20-20! Grupa posłów domaga się usunięcia nielegalnych radarów z policji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wycofać Iskrę-1 i LTI 20-20! Grupa posłów domaga się usunięcia nielegalnych radarów z policji

Autor: Raff 2018.03.13, 09:41 Drukuj

Posłowie żądają wycofania ze służby nielegalnych radarów używanych przez policję - Iskry-1 i Ultralyte LTI 20-20. To konsekwencja petycji złożonej przez organizację bezpiecznapodroz.org

Temat wątpliwej legalności urządzeń pomiarowych używanych przez polską policję poruszaliśmy wielokrotnie. Największe wątpliwości, nie tylko nasze, ale także specjalistów i prawników, budzą zwłaszcza dwa urządzenia - radar Iskra-1 i lidar Ultralyte LTI 20-20. Powodem tych wątpliwości jest fakt, że żadne z wymienionych urządzeń nie spełnia wymagań metrologicznych, które określają, że urządzenie służące do pomiaru prędkości powinno identyfikować mierzony pojazd. Ani Iskra-1, ani LTI 20-20 nie mają takiej funkcji.

NAS Analytics TAG

Fundacja Emanio Arcus, prowadząca kampanię Bezpieczna Podróż, złożyła w sejmie petycję o wycofanie niezgodnych z prawem urządzeń ze służby w policji. Sprawą zainteresowała się grupa kilkudziesięciu posłów, którzy podpisali się pod dokumentem. W sprawie nielegalnych urządzeń zabrała także głos poseł Bożena Kamińska. Mamy nadzieję, że petycja okaże się mocnym głosem za usunięciem z policji urządzeń, które nigdy nie powinny były tam trafić. Służby powołane do stania na straży prawa nie mogą używać sprzętu, który jest z nim niezgodny.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę