tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyciek oleju utrudnił sytuację Rafała Sonika NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wyciek oleju utrudnił sytuację Rafała Sonika

Autor: Informacja prasowa 2016.01.07, 08:04 Drukuj

Pierwszy dzień dakarowego maratonu dla większości zawodników jest dniem, kiedy odpuszczają trochę gaz, żeby oszczędzać sprzęt przez kolejnym dniem rywalizacji.

Rafał Sonik niestety był zmuszony zwolnić z zupełnie innego powodu. Jego quad tracił olej i Polak obawiał się, czy w ogóle dojedzie do mety oesu.

NAS Analytics TAG

Już na dojazdówce do odcinka specjalnego zawodnik ORLEN Team zauważył problem, który prześladował go potem przez cały dzień i z którym będzie musiał radzić sobie w czwartek.

Mam wyciek oleju spod dekla sprzęgłowego. Najprawdopodobniej jest uszkodzona uszczelka. Powodem są radykalne zmiany temperatur, albo równie nagłe zmiany ciśnień. To się już kiedyś zdarzyło i nie wiemy, jak unikać takich sytuacji - mówił trochę podminowany quadowiec.

Mimo to Sonikowi nie zabrakło również optymizmu.

Mogło być gorzej. Jestem na mecie, a przez znaczą część trasy nie byłem pewny czy w ogóle dojadę.

Na biwaku w Jujuy zawodnicy wstawili swoje pojazdy do parku ferme i nie mogą dokonywać żadnych napraw. W czwartek "SuperSonik" będzie więc musiał ponownie zmagać się z wyciekiem.

Będę musiał dolewać olej i obserwować. Jeśli nie będzie dramatu, to będę przyspieszać. Jestem w sytuacji, w której muszę cisnąć - przyznał.

Walki zeszłorocznemu zwycięzcy, który ostatecznie stawił się na mecie z 9. czasem, nie ułatwia również fakt, że lokalni zawodnicy doskonale znają te tereny.

Dziś jechałem na stojąco, z oczami jak saper, wlepionymi w teren przed sobą. W każdej chwili mógł pojawić się głęboki na metr rów. Tymczasem Marcos Patronelli minął mnie jadąc na siedząco pełnym wiórem…

W drugim dniu maratonu dakarowa karawana wjedzie do Boliwii, gdzie przeprowadzony zostanie kolejny odcinek specjalny na wysokościach sięgających 4 600 m n.p.m. Na szczęście Rafał Sonik dobrze zniósł środową "aklimatyzację" na wysokości 3500 m n.p.m.

Na początku byłem zmulony, ale potem się poprawiło. Jutro muszę mieć ze sobą liście koki, bo będzie znacznie wyżej i trudniej - zakończył Sonik. 

Starty Rafała Sonika wspiera PKN ORLEN.

Wyniki 4. etapu:

1. Alexis Hernandez (PER) 4:53.23
2. Marcos Patronelli (ARG) + 0.04
3. Ignacio Casale (CHL) + 0.38
...
9. Rafał Sonik (POL) + 9.12

Klasyfikacja generalna:

1. Ignacio Casale (CHL) 11:55.41
2. Marcelo Medeiros (BRA) + 11.17
3. Alejandro Patronelli (ARG) + 14.08
...
7. Rafał Sonik (POL) + 20.07

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę