tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rafał Sonik: "Pracuję już nad tym, by znów wygrać Rajd Dakar" NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rafał Sonik: "Pracuję już nad tym, by znów wygrać Rajd Dakar"

Autor: Informacja prasowa 2016.01.15, 09:15 2 Drukuj

Po feralnej awarii na piątym etapie Rajdu Dakar, Rafał Sonik nie wrócił do Polski. Pozostał w Ameryce Południowej i teraz przemieszcza się pomiędzy biwakami ze swoim serwisem, zaglądając również na trasy odcinków specjalnych.

Zeszłoroczny zwycięzca obserwuje, rozmawia i pracuje nad tym, by za rok ponownie wspiąć się na najwyższy stopień podium. Kiedy na piątym etapie Rajdu Dakar Rafał Sonik zatrzymał się z powodu awarii silnika i nie dotarł o własnych siłach do biwaku w Uyuni, musiał przełknąć gorzką pigułkę niepowodzenia. Razem z zespołem serwisowym dokładnie przeanalizował powody usterki i potwierdził swoje przypuszczenia - nie miał wpływu na awarię, która wykluczyła go ze zmagań.

__________________________________________

Rozeszły się spawy na części, którą sprowadzamy od czterech lat ze Stanów Zjednoczonych i jeszcze nigdy nas nie zawiodła. Musiał to być minimalny błąd producenta lub zadziałało ciśnienie na dużej wysokości oraz nagłe zmiany temperatur kiedy gorący silnik był oblewany lodowatą wodą podczas przejazdu przez rzeki. Wiem jedno - ta usterka już nam się więcej nie przydarzy - komentował Rafał Sonik.

Polak nie tylko zamierza wyciągnąć wnioski i jeszcze lepiej przygotować swój quad na kolejną edycję, ale również zapowiada walkę o zwycięstwo.

Po tym, co działo się na odcinkach specjalnych w tym roku jestem już pewny, że za rok mogę ponownie wygrać Dakar. Wiem, że nie powiedziałem ostatniego słowa i przywiozę do Polski jeszcze jednego Beduina.

Żeby lepiej przygotować się do wykonania tego zadania, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata pozostał w Argentynie w roli obserwatora.

To, że nie mogę kontynuować Dakaru jako zawodnik nie jest dla mnie końcem rajdu, tylko zmianą formuły. W 2011 roku wypadłem z rywalizacji na pierwszym etapie, ale kolejne dwa tygodnie jechałem z serwisem, uczyłem się, oglądałem trasę, podglądałem moich rywali. Sprawdzałem kto jest najsilniejszy, najwytrwalszy, a kto się najwięcej nauczył i przez to będzie najgroźniejszym konkurentem. To zaowocowało czwartym, trzecim, drugim i pierwszym miejscem w 2015 roku. Dlatego zostaję przy tym schemacie. Omawiam z moim zespołem niezbędne modyfikacje i dopracowujemy szczegóły, które pomogą nam wygrać w przyszłości - zakończył quadowiec.

Rafał Sonik wróci do Polski we wtorek 19 stycznia o godzinie 13:55. O 15:30 zaprasza na konferencję prasową w restauracji Champions, a o 17:00 zarówno dziennikarzy, jak i kibiców na skromne "Dakar Party", którym chce podziękować za wsparcie, jakie otrzymał po wypadnięciu z dakarowej rywalizacji.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę