tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wielka akcja policji na A4. Bd sprawdza wszystko i wszystkich
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wielka akcja policji na A4. Bd sprawdza wszystko i wszystkich

Autor: Andrzej Sitek 2022.08.17, 12:58 Drukuj

Jeśli planujesz jutro (18.08) przejazd którymś z odcinków najdłuższej autostrady w Polsce, bądź czujny.

Policja będzie prowadzić masową akcję mająca na celu sprawdzenie, czy kierowcy stosują się do zakazów wyprzedzania, korzystania z telefonów komórkowych, przestrzegania limitów prędkości, zachowania właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu i innych przepisów.

NAS Analytics TAG

Akcja pod kryptonimem "Bezpieczna autostrada" będzie prowadzona jutro - 18 sierpnia - przez cały dzień na obszarze województwa śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego przez lokalne oddziały drogówki, nieoznakowane radiowozy grupy Speed oraz drony policyjne.

Jak wyjaśnia policja, połączona akcja w trzech województwach ma przynieść poprawę bezpieczeństwa na jednej z najważniejszych arterii w kraju. Tylko na śląskim odcinku A4 doszło w ubiegłym roku do 19 wypadków, w których śmierć poniosły 3 osoby, a 30 zostało rannych.

Jedna z głównych autostrad Polski liczy ponad 670 kilometrów biegnie od granicy z Niemcami przez Dolny Śląsk, Małopolskie i Podkarpacie. Do wypadków na A4 dochodzi nie tylko z powodu kierowców łamiących przepisy, ale również bardzo dużego natężenia ruchu oraz przestarzałej infrastruktury na niektórych odcinkach, głównie od Wrocławia w kierunku Niemiec.

A4 dzierży niechlubny rekord wśród najniebezpieczniejszych autostrad w Polsce. W 2021 na całej A4 doszło łącznie do 144 wypadków. W zdarzeniach tych śmierć poniosły 34 osoby a 214 odniosło obrażenia. W ramach zapowiedzianej na jutro akcji policja będzie również sprawdzać, czy kierowcy stosują się do obowiązku jazdy prawem pasem ruchu, co wynika z art. 16 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Niestety często możemy zaobserwować, jak kierowcy lekceważą ten przepis.

Warto pamiętać, że zmiana na lewy pas ruchu może mieć miejsce wyłącznie podczas manewru wyprzedzania lub w sytuacji, gdy na prawym pasie pojawił się zator drogowy. To pozornie niegroźne wykroczenie było dotychczas karane mandatem w maksymalnej wysokości 500 zł, ale zgodnie z nowym taryfikatorem kara może teraz wynieść od 20 do nawet 3000 zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr