tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK 2021: Raffaele De Rosa wygra³ pierwszy wy¶cig Supersport na Mandalika Street Circuit
motul belka 950
motul belka 420

WSBK 2021: Raffaele De Rosa wygra³ pierwszy wy¶cig Supersport na Mandalika Street Circuit

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.11.20, 08:51 Drukuj

Rafaele De Rosa wygrał pierwszy wyścig klasy Supersport na torze Mandalika Street Circuit w Indonezji.

Ostatnie kwalifikacje Superpole klasy World Supersport w sezonie 2021 wygrał Dominique Aegerter, który ma już zapewniony tytuł mistrzowski. W pierwszym rzędzie znaleźli się również Manuel Gonzalez i Federico Caricasulo. W treningach wolnych najszybszy był Randy Krummenacher.

Najlepiej wystartował Dominique Aegerter, który pierwszy zakręt pokonał na prowadzeniu, a za nim ustawili się Caricasulo oraz De Rosa, ale tego ostatniego wyprzedził Gonzalez. Tym sposobem początek wyścigu należał do Yamahy. De Rosa walczył z Oncu i zawodnicy wymienili się nawet farbą na owiewkach. Na kolejnych okrążeniach prowadzenie przejął Caricasulo, a Aegerter spadł na trzecie miejsce za Manuela Gonzaleza. Na początku czwartego okrążenia mistrz świata został jeszcze zaatakowany przez Cana Oncu, a następnie przez Krummenachera.

Na szóstym okrążeniu zawodnikom zaczął zagrażać deszcz, którego opady wzmagały się z każdą sekundą. Zawodnicy nie zdecydowali się na zjazd, a walka rozgorzała jeszcze bardziej. Prowadzenie objął De Rosa, za nim jechali Gonzalez, Oncu, Caricasulo, Krummenacher oraz Aegerter i Odendaal. Nawierzchnia była mokra tylko pomiędzy zakrętami numer 12 i 17. Tymczasem, na 8. okrążeniu prowadzącym został Gonzalez przed Oncu i De Rosą.

Deszcz padał coraz mocniej, ale zawodnicy nadal jechali na oponach typu slick. Okrążenie później tor nadal był mokry tylko w połowie. Na prowadzenie wysunął się De Rosa, a deszcz przestał padać. De Rosa zaczął odjeżdżać od Caricasulo, choć ten nie zamierzał odpuszczać i zwiększył tempo. Na trzecim miejscu pojawił się Odendaal. De Rosa cały czas utrzymywał przewagę około sekundy nad Caricasulo. Na trzeciej pozycji pojawił się Aegerter, który zyskał drugie miejsce na trzy okrążenia przed końcem wyścigu i ruszył w pogoń za pierwszym miejscem. Na ostatnim okrążeniu mistrz świata szukał okazji do wyprzedzenia De Rosy, ale ten nie zamierzał odpuszczać i dowiózł zwycięstwo. Na najniższym stopniu podium stanął Caricasulo.