tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Valerie Thompson najszybszą motocyklistką na świecie

Valerie Thompson najszybszą motocyklistką na świecie

Autor: Lovtza 2016.09.13, 10:47 Drukuj

Valerie Thompson została oficjalnie najszybszą motocyklistką na świecie. Amerykanka uzyskała w swoich przejazdach testowych prędkość 304 mph (489,2 km/h). W ostatniej próbie Valerie pojechała 313 mph (503.7 km/h), co dało jej tytuł najszybszej motocyklistki na świecie. Jak sama powiedziała:

"Marzyłam o tym od kiedy rozpoczęłam przygodę z wyścigami. To nie mogłoby się wydarzyć bez pomocy Denisa Manninga i właścicieli zespołu - Johna Jansa i Joe Harralsona. Nie jestem w stanie wyrazić im swojej wdzięczności i całemu zespołowi Team "7" Racing za ich ciężką pracę w czasie zawodów."

Valerie Thompson wcześniej ustanowiła rekord prędkości za sterami BMW S1000RR, ale nowy rekord uzyskała za starami w pełni obudowanego motocykla nazywanego streamliner na równinie słonego jeziora w Bonneville w stanie Utah. Amerykanka zdołała uzyskać swoją prędkość 300 mph (482,8 km/h) na 3 milowym torze, zamiast na 5 milowej prostej używanej najczęściej przez maszyny typu streamliner.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę