tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejne bicie rekordów prędkości odwołane Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolejne bicie rekordów prędkości odwołane

Autor: Beavis 2015.08.18, 10:14 Drukuj

Słynne Bonneville Motorcycle Speed Trials zostało odwołane z powodu słabej jakości podłoża. To druga w tym roku impreza tego typu odwołana przez organizatorów.

Po odwołaniu Speed Week organizatorzy (AMA i BMST) postanowili zrezygnować także ze słynnych prób bicia rekordów prędkości na Bonneville Salt Flats. Powodem jest słabej jakości podłoże. Według zarządzającego imprezą, Delvene Manning’a, przez ostatnie lata solna nawierzchnia została zniszczona, co uniemożliwia przeprowadzenie zawodów w bezpieczny sposób. Dodatkowym problemem jest fakt, że na powierzchni zalega 12 mm wody. Manning zakładał, że woda wyparowałaby do czasu rozegrania zawodów na przełomie sierpnia i września, ale nadal nie poprawia to kondycji samej nawierzchni zniszczonej przez lata prób pobijania rekordów prędkości.

NAS Analytics TAG

Na chwilę obecną nie wiadomo, co organizatorzy planują zrobić dalej. BMST zaznacza, że warunki w regionie zmieniają się zbyt szybko i za często by wyrokować w tym momencie o opcjonalnej możliwości reaktywacji zawodów w przyszłym roku. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie całkowitego odwołania prób bicia rekordów prędkości na Bonneville Speedway. Pierwsze zawody rozegrano tam w 1912 roku, a od lat ’30 to najpopularniejsze miejsce do bicia rekordów na ziemi.

Foto: Archiwum

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę