tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Speed Weekend on Ice - Turbo Hayabusą po lodzie NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Speed Weekend on Ice - Turbo Hayabusą po lodzie

Autor: Informacja prasowa 2014.02.19, 11:17 Drukuj

W dniach 28 lutego - 1 marca w szwedzkiej miejscowości Årsunda, na zamarzniętym nieopodal jeziorze, odbędą się zawody na ¼ mili, organizowane przez Landracing.se, której główną atrakcją będzie bicie rekordu prędkości na lodzie. Mierzona będzie średnia prędkość przebycia jednego kilometra ze startu lotnego. Konstrukcje dopuszczone do startu to nie tylko motocykle, quady i skutery śnieżne, ale również samochody, ciężarówki i sanie z napędem odrzutowym. W zawodach weźmie również udział polski zawodnik - Paweł Ratajczak, który wystartuje na motocyklu Hayabusa Turbo.

"Zirytowany stanem polskiego podejścia do sportów motorowych, coraz mniejszą ilością wyścigów na ¼ mili, w których jestem stałym bywalcem, zacząłem szukać imprez poza granicami naszego kraju. Tak trafiłem na ciekawą imprezę odbywającą się latem 2013 roku na świeżo zbudowanym torze Tierp Arena w Szwecji. Organizatorzy zaskoczeni moim przybyciem i wynikami postanowili zaprosić mnie do jazdy po lodzie… Brzmi szalenie! Odpowiedź mogła być tylko jedna - Jadę! Nie wiem, czego się spodziewać, dotychczasowa próba jazdy CRF-om po śniegu kończyła się bardzo szybko, raz na prawym innym razem na lewym boku. Szwedzi opisując moje przybycie napisali, iż przyjeżdżam "pobić rekord świata", który od roku 2010 należy do Petera Vestmana i wynosi 342km/h dla prędkości maksymalnej i 287km/h dla prędkości średniej." - skomentował Paweł Ratajczak

Przygotowanie motocykla to przede wszystkim budowa opon z kolcami i zmiana przełożenia, aby osiągnąć prędkości wyższe niż 320km/h. Ale jak przygotować się do jazdy na motocyklu przy mrozach, które wg znawców tematu potrafią osiągać -30°C? Czy dwa kombinezony wystarczą? Czy nawiercone i naszpikowane śrubami opony wytrzymają ogromne przeciążenia? Okaże się już wkrótce.

Od redakcji: Maszyna przygotowana, sam zainteresowany również. Pozostaje nam więc życzyć Pawłowi powodzenia w zawodach i uzyskania wyniku godnego rekordu świata.

NAS Analytics TAG

Hayabusa w sadzawce

Suzuki Hayabusa Turbo przod

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę