tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 369 km/h po dnie sonego jeziora - najszybsze BMW S1000RR w historii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

369 km/h po dnie sonego jeziora - najszybsze BMW S1000RR w historii

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.30, 14:51 Drukuj

Kilka dni temu został pobity rekord prędkości dla bawarskiego superbike’a BMW S1000RR. W czasie prób na dnie słonego jeziora Uyuni w Boliwii najszybciej pojechała Amerykanka Erin Sills, która dwukrotnie osiągnęła prędkość niemal 369 km/h.

Erin Sills to żona zmarłego w 2015 roku słynnego kierowcy Andy’ego Sillsa,z którym w 2005 roku utworzyła team Hunter Sills Racing, specjalizujący się w biciu rekordów prędkości. W czasie ostatniej imprezy wyścigowej na wyschniętym słonym jeziorze Uyuni w Boliwii, Erin przejechała testowy odcinek w obu kierunkach ze zmierzoną prędkością 368.968 km/h, ustanawiając tym samym nowy rekord świata dla BMW S1000RR. W czasie próby szczytowa prędkość osiągnięta przez zawodniczkę, wyniosła aż 389 km/h, nie zdołała jej jednak osiągnąć w drugim przejeździe.

NAS Analytics TAG

Erin poprawiła tym samym poprzedni rekord, ustanowiony przez jej męża w 2013 roku na pustyni Bonneville w USA, wynoszący ponad 355 km/h. Drugi zawodnik teamu HSR, Trev Richter, przekroczył w Boliwii barierę 200 mph, czyli ok. 322 km/h. Wcześniej był on znany z rekordowego przejazdu motocyklem BMW R1200GS, na którym osiągnął ponad 273 km/h.

Początkowo nic nie zapowiadało sukcesu ekipy HSR. Kontenery ze sprzętem dotarły do Boliwii z dużym opóźnieniem, co wymusiło skrócenie imprezy z sześciu dni do dwóch i pół i pozbawiło cennego czasu na przygotowania. Ponadto w czasie jednej z prób zawiodła elektronika sterująca instalacją podtlenku azotu, co doprowadziło do wybuchu silnika. Ostatecznie dzięki wytężonej pracy mechaników i samej Erin Sills, FIM zaliczyło nowy rekord.

Zespół HSR nie spoczywa jednak na laurach. Kolejna próba pobicia świeżego rekordu będzie miała miejsce jesienią, tym razem na słonej pustyni Bonneville.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr