tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Udany debiut Biesiekirskiego w klasie Supersport
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Udany debiut Biesiekirskiego w klasie Supersport

Autor: Informacja prasowa 2023.11.20, 09:43 Drukuj

Piotr Biesiekirski zadebiutował w klasie Supersport, za sterami Ducati V2 955 ekipy Euvic Althea Racing w stawce aż 40 zawodników sięgając po szóste pole startowe i ósme miejsce w ostatnim wyścigu sezonu mistrzostw Hiszpanii. Zawody w Barcelonie były dla 22-latka pierwszym etapem przygotowań do rywalizacji w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata World Supersport w sezonie 2024. 

W sześciu pierwszych rundach mistrzostw Hiszpanii jedyny Polak w stawce startował w klasie Superstock 1000, sięgając po pięć zwycięstw i na dwa wyścigi przed końcem sezonu zapewniając sobie tytuł drugiego wicemistrza kraju. W finale w Barcelonie 22-latek stanął więc do walki w nowej dla siebie kategorii, debiutując w klasie Supersport w ramach przygotowań do sezonu 2024. 

NAS Analytics TAG

Choć był to jego pierwszy weekend wyścigowy na motocyklu Ducati V2 955, reprezentant ekipy Euvic Althea Racing zakończył kwalifikacje na świetnej, szóstej pozycji na aż 40 zawodników, a w niedzielę finiszował na ósmym miejscu, po zaciętej walce pokonując świeżo upieczonego mistrza Hiszpanii, Francuza Andy’ego Verdoię. 

Piotr Biesiekirski zadebiutuje w mistrzostwach świata klasy Supersport podczas pierwszej rundy sezonu 2024, która pod koniec lutego odbędzie się na australijskim torze Phillip Island.

"Nie wiedziałem czego spodziewać się po moim debiucie w klasie Supersport, bo czekała mnie nie tylko nauka nowego motocykla i opon, ale także walka w stawce aż 40 zawodników, w tym wielu weteranów mistrzostw świata, którzy również wystartowali w Barcelonie w ramach dodatkowego treningu - mówi Piotr Biesiekirski. - Mimo zmiennej pogody w piątek, szybko odnalazłem się na moim nowym Ducati i w sobotę byłem w stanie wywalczyć szóste pole startowe. W pierwszym wyścigu przedwcześnie zatrzymała nas co prawda drobna usterka hamulców, ale w niedzielę walczyłem ostro od startu do mety, świetnie się bawiłem i zebrałem mnóstwo danych, które pozwolą nam razem z zespołem jak najlepiej przygotować się do mojego debiutu w mistrzostwach świata klasy Supersport. Pod względem wyniku liczyłem co prawda na dużo więcej, ale nie trafiliśmy z doborem mieszanki opon, przez co moje tempo w drugiej połowie wyścigu mocno spadło, ale to jedna z wielu cennych lekcji wyniesionych z tego weekendu".

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr