tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Biesiekirski o wos od punktw w debiucie w M World Supersport
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Biesiekirski o wos od punktw w debiucie w M World Supersport

Autor: Informacja prasowa 2024.03.25, 10:52 Drukuj

Debiutujący w motocyklowych mistrzostwach świata klasy Supersport Piotr Biesiekirski ukończył sobotni wyścig w Barcelonie na 17. pozycji, po zaciętej walce o mniej niż trzy sekundy rozmijając się z punktowaną, czołową piętnastką. 

Jedyny Polak w stawce 35 zawodników z całego świata z bardzo dobrej strony pokazał się już podczas piątkowej sesji Superpole, decydującej o pozycjach startowych do wyścigów.

NAS Analytics TAG

Na jej półmetku 22-latek utrzymywał się w pierwszej dziesiątce, ale po zamieszaniu w końcówce sesji zakwalifikował się do startu na 20. miejscu.

Podczas pierwszego z dwóch wyścigów zawodnik włoskiego zespołu Ecosantagata Althea Racing jechał w grupie walczącej o punktowane, trzynaste miejsce, finalnie rozmijając się z punktami o zaledwie trzy sekundy i finiszując na 17. pozycji.  

Niedzielny wyścig zakończył się dla Polaka przedwcześnie z powodu problemów technicznych, ale pokazał też kolejne postępy. 

Trzecia runda MŚ World Supersport odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia na słynnym torze w holenderskim Assen. 

"Mój pierwszy weekend w mistrzostwach świata World Supersport był bardzo obiecujący, choć zakończył się nieco pechowo - mówi Piotr Biesiekirski. - Pierwsza część sesji Superpole była dla mnie bardzo udana. Niestety w ostatnich minutach zamieszanie na torze uniemożliwiło mi poprawę czasu, przez co spadłem na 20. miejsce. Wiedziałem jednak, że mamy niezłe tempo. W pierwszym wyścigu jechałem w grupie walczącej o punkty, ale nieco za mocno zużyłem opony, przez co straciłem trochę czasu na trzech ostatnich okrążeniach. Wprowadziliśmy kilka zmian na niedzielę, a początek drugiego wyścigu pokazał, że poszliśmy w dobrym kierunku, co nastraja mnie bardzo optymistycznie przed Assen. Niestety musiałem zeskoczyć z motocykla z powodu problemu z hamulcem, ale na szczęście nic mi się nie stało. Mój debiut w mistrzostwach świata World Supersport pokazał, że czeka mnie bardzo ekscytujący sezon, dlatego nie mogę doczekać się kolejnych wyścigów". 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr