tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tunel pod Świną w Świnoujściu z odcinkowym pomiarem prędkości. Frima Sprint wygrała przetarg
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tunel pod Świną w Świnoujściu z odcinkowym pomiarem prędkości. Frima Sprint wygrała przetarg

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.03.27, 09:51 Drukuj

Na maj zaplanowano otwarcie tunelu w Świnoujściu i oczywiście nie zabraknie w nim systemu odcinkowego pomiaru prędkości, który będzie temperował zapędy szybkich kierowców. Podobne rozwiązanie jest już w tunelu na zakopiance i pod warszawskim Ursynowem. Statystyki pokazują, że taka metoda dyscyplinowania kierowców sprawdza się bardzo dobrze.

Jak czytamy w informacji prasowej, 24 marca władze Świnoujścia podpisały z firmą Sprint umowę na zaprojektowanie i instalacje sprzętu do odcinkowego pomiaru prędkości. Ograniczenie będzie dość surowe, bo dla samochodów osobowych, w godzinach od 10:00 do 19:59 ma wynosić 50 km/h, a w godzinach od 20:00 do 9:59 będzie to 60 km/h. Pojazdy ciężarowe będą mogły przejeżdżać przez tunel z prędkością 40 km/h. Oczywiście to wszystko jest nadal lepsze niż czekanie w kolejce na prom. 

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Jak informuje firma Sprint, zestawy do odcinkowego pomiaru prędkości będą również gromadzić dane statystyczne, takie jak liczba wszystkich przejeżdżających pojazdów, liczba pojazdów przekraczających prędkość, liczba wykonanych zdjęć i czas pracy urządzeń. System ma ruszyć 26 tygodni od podpisania umowy, a wartość projektu wynosi 1 294 344 zł.

Tunel w Świnoujściu będzie miał długość ok. 3200 metrów i po jednym pasie dla każdego z kierunków ruchu. Jak czytamy na stronie internetowej tunel-swinoujscie.pl, w tygodniu od 13 do 19 marca zakończono układanie warstwy wiążącej z asfaltu lanego. Po stronie wyspy Wolin trwają prace wykończeniowe. Oprócz tunelu powstaje również Biuro Centrum Obsługi, które będzie czuwać nad prawidłowym przepływem ruchu i bezpieczeństwem kierowców.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę