tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Test wytrzymaoci jeansw motocyklowych - kaskader upada przy 85 km/h [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Test wytrzymaoci jeansw motocyklowych - kaskader upada przy 85 km/h [FILM]

Autor: Janusz Bbenek 2019.11.29, 10:53 1 Drukuj

Producent jeansów motocyklowych z tkaniny Armalith chwali się, że przy zachowaniu lekkości i przewiewności bawełny, są one odporne na uszkodzenia mechaniczne tak jak ubrania ze skóry naturalnej. Profesjonalny kaskader Alain Bour wykonał osobisty test, wykładając się na asfalcie przy prędkości 85 km/h. W jakim stanie były jego ciuchy?

Armalith to specjalna tkanina, łącząca naturalną bawełnę z niesamowicie mocnymi włóknami o symbolu UHMWPE. Materiał ten był do niedawna stosowany głównie w przemyśle kosmicznym i morskim. Od kilku lat obecny jest również na rynku odzieży ochronnej, w tym motocyklowej. Jeansy z Armalithu znajdziecie m.in. w katalogu oryginalnej odzieży Harley-Davidson.

NAS Analytics TAG

Technologia tego materiału jest wciąż rozwijana. Poniższy film pochodzi z marca tego roku, a jeansy, w które ubrany jest kaskader Alain Bour wytrzymały 35 metrów szorowania po asfalcie z prędkości wyjściowej 85 km/h. Kolejna generacja spodni z Armalithu ma zapewnić 45 metrów gwarantowanej ochrony. 


Jeansy z Armalithu mają tylko jedną wadę - są wyraźnie droższe od chociażby tych wzmacnianych kevlarem. Są za to na tyle mocne, że wystarczy jedna warstwa, bez dodatkowych podszewek, dzięki czemu są lekkie i oddychają zupełnie jak codzienne jeansy. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr