tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Test wytrzymałości jeansów motocyklowych - kaskader upada przy 85 km/h [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Test wytrzymałości jeansów motocyklowych - kaskader upada przy 85 km/h [FILM]

Autor: Janusz Bębenek 2019.11.29, 10:53 1 Drukuj

Producent jeansów motocyklowych z tkaniny Armalith chwali się, że przy zachowaniu lekkości i przewiewności bawełny, są one odporne na uszkodzenia mechaniczne tak jak ubrania ze skóry naturalnej. Profesjonalny kaskader Alain Bour wykonał osobisty test, wykładając się na asfalcie przy prędkości 85 km/h. W jakim stanie były jego ciuchy?

Armalith to specjalna tkanina, łącząca naturalną bawełnę z niesamowicie mocnymi włóknami o symbolu UHMWPE. Materiał ten był do niedawna stosowany głównie w przemyśle kosmicznym i morskim. Od kilku lat obecny jest również na rynku odzieży ochronnej, w tym motocyklowej. Jeansy z Armalithu znajdziecie m.in. w katalogu oryginalnej odzieży Harley-Davidson.

NAS Analytics TAG

Technologia tego materiału jest wciąż rozwijana. Poniższy film pochodzi z marca tego roku, a jeansy, w które ubrany jest kaskader Alain Bour wytrzymały 35 metrów szorowania po asfalcie z prędkości wyjściowej 85 km/h. Kolejna generacja spodni z Armalithu ma zapewnić 45 metrów gwarantowanej ochrony. 


Jeansy z Armalithu mają tylko jedną wadę - są wyraźnie droższe od chociażby tych wzmacnianych kevlarem. Są za to na tyle mocne, że wystarczy jedna warstwa, bez dodatkowych podszewek, dzięki czemu są lekkie i oddychają zupełnie jak codzienne jeansy. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę