tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tesla taczy na lodzie. Niesamowite moliwoci elektronicznych systemw asysty kierowcy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tesla taczy na lodzie. Niesamowite moliwoci elektronicznych systemw asysty kierowcy

Autor: Alonzo 2021.01.17, 00:35 5 Drukuj

Zanim nas znów zabijecie w komentarzach za niemotocyklowy artykuł, zobaczcie elektronicznego asystenta Tesli w akcji. Elektroniczne asysty są coraz bardziej wszechobecne we współczesnych motocyklach. Jeżeli mają działać takie cuda, to chyba nie macie nic przeciwko elektronicznym pomocnikom?

NAS Analytics TAG

Elon Musk to prawdziwy geniusz. Potrafi wymyślać genialne wynalazki, które służą użytkownikom, ale służyły również jego biznesowi. Wymyślił, by kamery w samochodach tesli nagrywały obraz i by potem można było te filmy zgrać, na przykład do internetu. No dobra, nie on to wymyślił, ale prosili go o to użytkownicy jego samochodów. Co ciekawe, ta możliwość została wprowadzona przez upgrade firmware oprogramowania Tesli. Bez konieczności pojawienia się w serwisie. Użytkownikom dało to nową zabawę, a Muskowi mnóstwo wirusowych filmów w internecie. Użytkownicy zgrywali niezwykłe momenty za kierownicą swoich samochodów, pokazując przy okazji zachowanie się samochodów Tesli w rozmaitych okolicznościach.

Taką właśnie sytuację uchwycił kierowca tej Tesli:


Na zaśnieżoną drogę wszedł łoś. Na filmie można zobaczyć, jak systemy Tesli wykryły wchodzące zwierzę, a następnie hamowały i manewrowały, by uniknąć kolizji. Ostatnio Ducati zapowiedziało, że w nowym modelu Multistrady będą dostępne radary. Opowiał o tym Barry, relacjonując nowości Ducati na rok 2021:

NAS Analytics TAG

Chociaż motocykliści są w większości konserwatywni, to patrząc na zachowanie się asystentów Tesli, dochodzimy do wniosku, że systemy tego mogą rzeczywiście bardzo podnieść bezpieczeństwo motocyklistów. Oczywiście posiadając odpowiednie umiejętności manewrowania motocyklem, można samodzielnie wykonać skomplikowane manewry, które uchronią nas przed wypadkiem w niebezpiecznej sytuacji. Jednak nie każdy z nas jest mistrzem prowadzenia, a motocykle są coraz bardziej promowane jako środek lokomocji dla wszystkich, a nie tylko wąskiego grona ekspertów. Motocykliści popełniają dużo błędów na motocyklach. Jeżeli elektroniczne systemy potrafiłyby korygować te błędy, to byłby to nowy rozdział w historii relacji między motocyklistą i jego maszyną. Jak widać to na przykładzie Tesli, potencjał tej technologii jest ogromny. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr