tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Team LRP Poland nie wystartuje w M FIM EWC 2024
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Team LRP Poland nie wystartuje w M FIM EWC 2024

Autor: Informacja prasowa 2024.01.25, 10:08 Drukuj

Po ośmiu latach startów w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych, w sezonie 2024 Team LRP Poland nie weźmie udziału w rywalizacji w FIM EWC, licząc na powrót do serii w przyszłym roku. W nadchodzącym sezonie zespół skupi się na Mistrzostwach Polski i obronie tytułu w prestiżowej klasie Superbike.

Ekipa Bartłomieja Lewandowskiego w motocyklowych MŚ FIM EWC ściga się od 2016 roku, a on sam w sezonie 2020 został najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w historii serii. 

NAS Analytics TAG

Polski zespół, przez lata wspierany przez BMW i Pirelli, regularnie ocierał się o podium, wystawiając w swoich barwach nie tylko największe polskie nazwiska, ale też wielu zawodników zagranicznych światowego formatu. 

W sezonie 2023 Team LRP Poland nie tylko wywalczył razem z Markiem Szkopkiem mistrzostwo Polski prestiżowej kategorii Superbike, ale także ponownie rywalizował w czołówce najbardziej wymagającej klasy Formula EWC w ramach MŚ FIM EWC. 

Przygotowania do sezonu 2024, który rozpocznie się już w kwietniu od 24-godzinnego wyścigu na legendarnym torze Le Mans, przerwała jednak utrata fabrycznego wsparcia. 

"Razem z całym zespołem napisaliśmy kawał pięknej historii polskiego motorsportu i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - mówi założyciel, zawodnik i manager zespołu, Bartłomiej Lewandowski, który miniony sezon zakończył z tytułem drugiego wicemistrza Polski klasy Superstock 1000. - Nasze przygotowania do sezonu 2024 były bardzo zaawansowane, a plany ambitne. Właśnie wróciliśmy z treningów w Hiszpanii. Dysponujemy bardzo mocnym, międzynarodowym składem oraz solidnym wsparciem naszych wieloletnich partnerów, z marką Pirelli na czele. Niestety, nie możemy otrzymać na czas jednostek napędowych i nie jesteśmy w stanie stanąć do walki w FIM EWC. To dla nas ogromny cios, bo cały zespół liczył na walkę o wysokie pozycje w mistrzostwach świata. W tym sezonie skupimy się na rywalizacji w mistrzostwach Polski i europejskiej serii Alpe Adria, pracując jednocześnie nad powrotem do MŚ w 2025 roku. Sercem jesteśmy z BMW, ale bierzemy pod uwagę wszystkie opcje, ponieważ priorytetem jest dla nas dysponowanie jak najbardziej konkurencyjnym pakietem i walka o jak najwyższe pozycje. Jednocześnie chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim naszym sympatykom i kibicom oraz partnerom. Wasze wieloletnie wsparcie i doping motywują nas jeszcze bardziej do powrotu do walki w MŚ w sezonie 2025".

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl, profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr