tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki GSX1300R Hayabusa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Suzuki GSX1300R Hayabusa

Hayabusa - tak brzmi skrócona nazwa kultowego Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa. Jego nazwa pochodzi od japońskiego słowa. Hayabusa to w Japonii sokół wędrowny. I tak właśnie miał być motocykl Hayabusa - miał umożliwiać daleką wędrówkę, czyli kusić do jazdy turystycznej, a z drugiej strony miał spadać na swoje ofiary z prędkością nurkującego sokoła. Suzuki Hayabusa był pierwszym seryjnym motocyklem, który przekraczał barierę 300 km/h. W tamtych czasach było to czyste szaleństwo. 

Suzuki Hayabusa ze względu na rozwiajaną prędkość - ponad 300 km/h - oraz ze względu na swoją niezwykłą charakterystykę - w podróży motocykl ten sunął jak po sznurku przez co wielu motocyklistów uważało go za idealny motocykl do turystyki po asfalcie, jest bez wątpienia ikoną motocyklizmu. Kamieniem milowym w rozwoju motocykli. Kamieniem, upamiętniającym przekroczenie granicy 300 km/h przez seryjne motocykle. 

Suzuki Hayabusa zadebiotuwał w 1998 r i od razu wywołał sensację. Moc silnika i osiągi Hayabusy przyprawiały o gęsią skórkę. Jego możliwości były niesamowite, niewyobrażalne, napawały wręcz przerażeniem. Co więcej japoński sokół wędrowny - Hayabusa - w locie nurkowym jest uznawany za najszybsze zwierze na świecie!

GSXF 1300 Suzuki Hayabusa, czyli prędkość...

Włoscy dziennikarze od razu postanowili sprawdzić, co może 175 KM w silniku Hayabusy. Zatrudnili do pomiarów nawet niezależną firmę aby mieć pewność, że pomiary są dokładne. Zmierzona prędkość wynosiła 302 km/h. Wszyscy wiedzieli, że to historyczna chwila. Ten motocykl był prawdziwym motocyklowym \"sokołem wędrownym\" - Hayabusą. Poznaj historie poszczególnych modeli Hayabusy, klikając testy, przeprowadzone przez naszą redakcję. Linki znajdziesz z lewej strony. Jeżeli chcesz więcej informacji, to przeczytaj wiadomości o Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa, które zgromadziliśmy na tej stronie.

Suzuki GSX1300R Hayabusa model 2013

Podstawowe dane techniczne:

silnik
4-cylindowy, DOHC
poj.
1 340 cm3
skrzynia biegow
6-biegowa o stałym zazębieniu

Wymiary:

Dług/szer/wys
2,195 /740 /1,170 mm
rozstaw osi
1,485 mm
wys. siedzenia
805 mm

Osiągi:

V-max
B.D.
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW 13 Przeczytaj opinie | Oceń ten motocykl

Więcej o Suzuki GSX1300R Hayabusa

Filmy o Suzuki GSX1300R Hayabusa

Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

sklep Ścigacz

    Polecamy

    Aktualności

    NAS Analytics TAG

    KONTAKT Z REDAKCJĄ

    na górę