tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Statystyki Ducati przed Grand Prix Wielkiej Brytanii
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Statystyki Ducati przed Grand Prix Wielkiej Brytanii

Autor: Informacja prasowa 2019.08.23, 14:02 Drukuj

W najbliższy weekend odbędzie się dwunasta runda Motocyklowych Mistrzostwa Świata. Tym razem zawodnicy będą walczyć o najlepsze rezultaty na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.  

Co powinni wiedzieć fani Ducati przed tym weekendem? Oto ciekawostki dotyczące toru oraz włoskiego zespołu:

NAS Analytics TAG
 • Tor Silverstone jest jednym z niewielu obiektów w kalendarzu, na którym oprócz Motocyklowych Mistrzostwa Świata odbywają się również wyścigi Formuły 1. Pozostałe miejsca, w których można spotkać zawodników MotoGP oraz F1 to Austin, Barcelona i Red Bull Ring.
 • Wielka Brytania gości motocyklowe Grand Prix już po raz 71. w historii. Rundy odbywały się na różnych obiektach. 28 z nich miało miejsce na Wyspie Man, 23 na Donington i jak dotąd - 19 na Silverstone.
 • W 2017 roku Dovizioso wygrał GP Wielkiej Brytanii i do tej pory to jedyne zwycięstwo zawodnika Ducati na tym obiekcie.
 • Andrea Dovizioso, Wayne Gardner, Casey Stoner oraz Valentino Rossi to jedyni zawodnicy królewskiej klasy, którzy wygrywali w Wielkiej Brytanii na dwóch różnych obiektach: Donington oraz Silverstone.
 • Silverstone posiada nadłuższą nitkę wśród pozostałych torów z tegorocznego kalendarza MotoGP. Jej długość wynosi 5,9 km.
 • Rekord prędkości na Silverstone należy do Andrei Iannone. Ustanowił go na motocyklu Desmosedici GP w 2015 roku. Prędkość ta wynosi 332,4 km/h.
 • Pierwsze podium, które zdobył Danilo Petrucci w MotoGP, miało miejsce właśnie na torze Silverstone w 2015 roku. Petrux jeździł wówczas wbarwach Pramac Racing Team.
 • Tor Silverstone został zbudowanyna miejscu wojskowego lotniska, które powstało na tym terenie w 1943 roku podczas II Wojny Światowej.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

  motul belka 950
  NAS Analytics TAG
  na gr