tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Stare motocykle bez zniek w PZU. Ubezpieczyciel zmienia warunki dla czonkw PZMot
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Stare motocykle bez zniek w PZU. Ubezpieczyciel zmienia warunki dla czonkw PZMot

Autor: Raff 2018.12.19, 15:44 3 Drukuj

PZU nieoczekiwanie pozbawił członków Polskiego Związku Motorowego atrakcyjnych zniżek na ubezpieczenie OC. Zmiany dotkną najbardziej posiadaczy starszych motocykli i samochodów. Działacze są zaskoczeni.

Członkowie PZMot mają prawo do korzystania z 70-procentowej bonifikaty na składkę OC w PZU od 2012 roku. Warunek? Posiadanie co najmniej 25-letniego pojazdu i bezszkodowa historia ubezpieczenia. Posiadacze starszych motocykli i samochodów, nawet tych niewpisanych do rejestru zabytków, mogli zatem cieszyć się niskimi składkami, co często motywowało ich do rejestrowania i ubezpieczania kolejnych okazów.

Advertisement
NAS Analytics TAG

PZU zmienił nagle jednostronnie te warunki. Zgodnie z nowymi wymaganiami zniżka 70% przysługiwać będzie tylko jeżeli pojazd posiada żółte tablice rejestracyjne oraz spełnia przynajmniej jeden z następujących warunków:

  • jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym - czyli pojazdem, który został wpisany do rejestru zabytków lub wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów;
  • ma co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

Decyzja PZU jest zaskoczeniem dla PZMot. Największe zdziwienie budzi błyskawiczny tryb procedowania - decyzja weszła w życie 19 grudnia, zaledwie pięć dni od jej podjęcia. PZMot zapowiada, że będzie walczył o przywrócenie dotychczasowych zasad ubezpieczenia.

Decyzją PZU nie są natomiast zaskoczeni niektórzy członkowie PZMot. W nieoficjalnych rozmowach usłyszeliśmy, że z preferencyjnych zniżek korzystało wielu posiadaczy starych, lecz zupełnie zwyczajnych, popularnych motocykli i samochodów. - Traktowanie starej Hondy Shadow jako zabytku ważnego dla motoryzacji to jakiś żart - powiedział nam jeden z działaczy PZMot.

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Autor:arr 20/12/2018 09:34

Aidpanwchuj.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr