tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sportowe motocykle Benelli Tornado i TNT. Producent szykuje kolejn ofensyw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sportowe motocykle Benelli Tornado i TNT. Producent szykuje kolejn ofensyw

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.04.03, 16:20 Drukuj

Po ogromnym sukcesie sprzedażowym modeli serii TRK producent chce uderzyć w rynek sportowych motocykli o średnich pojemnościach. Jedną z nowości może być model Tornado, który pojawił się na wizualizacjach.

Benelli przedstawiło szkice modeli Tornado 550 i 650 oraz TNT. W przypadku wersji 550 producent miałby zastosować dwucylindrowy silnik będący rozwinięciem dotychczasowego motoru znanego z modeli o oznaczeniu 502. Choć niektórzy sugerują, że za zwiększeniem pojemności mogłaby pójść większa moc, to trzeba pamiętać, że producent wysterował serię 502 tak, by nadawała się także dla posiadaczy prawa jazdy kat. A2. Zwiększenie mocy silnika oznaczałoby, że zajdzie potrzeba zwiększenia wydatków na rozwój platformy, by zaoferować opcję właśnie dla tej grupy kupujących. Zapewne będzie to ten sam motor, który trafi do MV Agusty Lucky Explorer 5.5 i zgodnie z przedstawioną teorią ma większą pojemność, ale moc pozostała na poziomie 47 KM. Model TNT również występuje na grafikach jako 550.

NAS Analytics TAG

Tornado w wersji 650 otrzymałoby motor od Benelli TNT 600 GT, który według dokumentów homologacyjnych ma pojemność 628 cm3 i moc 80 KM. Byłaby to konkurencja dla takich maszyn jak Yamaha YZF-R7 czy Kawasaki Ninja 650. Pozostaje oczywiście kwestia ceny. Produkty Benelli drożeją dość szybko, co jest zrzucane na koszty transportu i zmiany kursów walut, a więc mogłoby się okazać, że różnica w cenie będzie niewielka i tym samym zakup Tornado może nie być atrakcyjny, chyba że producent zastosuje komponenty i dodatki, jakich brakuje w produktach konkurencji. Patrząc po wynikach sprzedaży, jedynym rynkiem, który może wybaczyć niewielkie różnice cenowe zdają się być Włochy, gdzie klienci pokochali modele TRK 502.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr